FC Augsburg - RB Lipsk 0-3 (0-1). Puchar Niemiec

22 grudnia na WWK Arena odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami FC Augsburg a RB Lipsk. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem RB Lipsk 3-0, który wywalczył awans.

Angeliño 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FC Augsburg wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Iago z drużyny gospodarzy. Była to ósma minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RB Lipsk w 11. minucie spotkania, gdy Vilmos Orban strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Angeliño.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RB Lipsk.

W 63. minucie Emil Forsberg zastąpił Yussufa Yurarego. W 73. minucie sędzia przyznał kartkę Nordiemu Mukiele'owi z RB Lipsk.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna RB Lipsk, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu nie dał szans obrony bramkarzowi Yussuf Yurary. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Daniel Olmo.

Niedługo później Angeliño wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, strzelając kolejnego gola w 82. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Dennis Borkowski.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze RB Lipsk: Eric Martel, Lazar Samardžić, a na ich miejsce weszli Dayotchanculle Upamecano, Amadou Haidara. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Peter Gulacsi
77′ Robert Gumny
Nordi Mukiele Mulere73′ 77′
Jeffrey Gouweleeuw
Vilmos Tamás Orban  11′
Ohis Felix Uduokhai
Dayotchanculle Oswald Upamecano88′
8′ Iago Amaral Borduchi
Marcel Halstenberg
Daniel Caligiuri
Amadou Haïdara88′
77′ Reece Oxford
Dennis Borkowski77′
77′ Carlos Gruezo
Eric Martel88′
Dion Berisha
Lazar Samardžić88′
Seong-hoon Cheon
Joscha Wosz
77′ Florian Niederlechner
Alexander Soerloth
Marco Richter
Yussuf Yurary Poulsen63′  75′

Jedenastka RB Lipsk była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka RB Lipsk w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.