Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 - Hannover 96 3-2 (1-1). Liga niemiecka - 22. kolejka 2. Bundesligi

21 lutego na Merkur Spiel-Arena odbył się mecz 22. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Fortuny Düsseldorf i Hannoveru 96. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fortuny Düsseldorf 3-2.

M. Gudra 79'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Hannoveru 96 zajmowała szóste, natomiast zespół Fortuny Düsseldorf - siódme miejsce.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie żółtą kartką został ukarany Dawid Kownacki, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortuny Düsseldorf w 28. minucie spotkania, gdy Rouwen Hennings strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 33. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Edgarowi Pribowi z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 37. minucie bramkę wyrównującą zdobył Florent Muslija.

W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Florenta Musliję z Hannoveru 96, a w 40. minucie Floriana Hartherza z drużyny przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Florian Hartherz osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 40. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Fortuny Düsseldorf rozpoczął w zmienionym składzie, za Rouwena Henningsa wszedł Leonardo Koutris.

Niedługo później Felix Klaus wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortuny Düsseldorf, strzelając kolejnego gola w 52. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Leonardo Koutris.

W 58. minucie Felix Klaus został zmieniony przez Shintę Appelkampa. W następstwie utraty gola trener Hannoveru 96 postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Kingsleya Schindlera i na pole gry wprowadził napastnika Marvina Duckscha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już 10 bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 71. minucie boisko opuścili piłkarze Hannoveru 96: Philipp Ochs, Moussa Doumbouya, a na ich miejsce weszli Dominik Kaiser, Valmir Sulejmani.

Chwilę później trener Fortuny Düsseldorf postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Marcel Sobottka, a murawę opuścił Alfredo Morales.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Shinta Appelkamp. Sytuację bramkową stworzył Dawid Kownacki.

W 78. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Josip Elez, Mick Gudra, a na ich miejsce weszli Florent Muslija, Jaka Bijol.

Zawodnicy Hannoveru 96 szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Mick Gudra. Bramka padła po podaniu Moussy Doumboui.

Między 82. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hannoveru 96 i jedną drużynie przeciwnej. W 83. minucie w drużynie Fortuny Düsseldorf doszło do zmiany. Adam Bodzek wszedł za Edgara Priba. Zespołowi Hannoveru 96 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Fortuny Düsseldorf.

Timo Hübers
40′ 45′ Florian Hartherz
Niklas Hult
 52′ 58′ Felix Klaus
Dominik Kaiser71′
72′ Alfredo Morales
Kingsley Schindler60′
13′ Dawid Kownacki
Florent Muslija  37′ 38′ 78′
33′ 83′ Edgar Prib
Jaka Bijol78′
Kenan Karaman
Genki Haraguchi
 28′ (k.) 46′ Rouwen Hennings
Valmir Sulejmani71′
Raphael Wolf
Martin Hansen
83′ Adam Bodzek
Barış Başdaş
Christoph Klarer
Josip Elez78′ 83′
46′ Leonardo Koutris
Simon Falette
Luka Krajnc
Philipp Ochs71′
58′  76′ Shinta Karl Appelkamp
Moussa Doumbouya71′
Kristoffer Peterson
Marvin Ducksch60′
Thomas Pledl
Orrin McKinze Gaines II
72′ 82′ Marcel Sobottka
Mick Gudra78′  79′ 90′

Przewaga zespołu Hannoveru 96 w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Hannoveru 96 pokazał trzy żółte.

Zespół Fortuny Düsseldorf w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.