Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 - Hamburger SV 0-0. Liga niemiecka - 18. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 18. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół Fortuny Düsseldorf zremisował z HSV 0-0. Pojedynek odbył się na Merkur Spiel-Arena.

18. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-01-26 20:30 | Stadion: Merkur Spiel-Arena | Arbiter: Benjamin Cortus
Düsseldorfer TuS Fortuna 1895
Hamburger SV
0
0

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą czwarta i pierwsza jedenastka 2. Bundesligi.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu HSV.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andre'a Hoffmanna z Fortuny Düsseldorf, a w 45. minucie Sonnego Kittela z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Fortuny Düsseldorf wyszła w zmienionym składzie, za Kristoffera Petersona wszedł Brandon Borrello. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter pokazał kartkę Kevinowi Dansie, piłkarzowi gospodarzy.

W 56. minucie w zespole HSV doszło do zmiany. Amadou Mvom wszedł za Jana Gyameraha. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Sobottkę z Fortuny Düsseldorf, a w 73. minucie Stephana Kofiego z drużyny przeciwnej. W 76. minucie Dawid Kownacki zastąpił Rouwena Henningsa.

Chwilę później trener HSV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Aaron Hunt, a murawę opuścił David Kinsombi. W doliczonej drugiej minucie starcia kartkę obejrzał Tim Leibold z jedenastki gości.

Jan Gyamerah56′
10′ Andre Hoffmann
Toni Leistner
47′ Kevin Danso
Khaled Narey
46′ Kristoffer Peterson
Jeremy Dudziak86′
58′ Marcel Sobottka
Sonny Kittel45′ 86′
76′ Dawid Kownacki
Amadou Zeund Georges Mvom Onana56′
46′ Brandon Joel Gaetano Borrello
Manuel Wintzheimer86′
76′ Rouwen Hennings
Bobby Shou Wood77′

Przewaga drużyny HSV w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze HSV dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Fortuny Düsseldorf w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.