Dusseldorfer Turn- und Sportverein Fortuna 1895 - Spielvereinigung Greuther Furth 2-2 (0-1). Liga - 4. kolejka

14 sierpnia na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorf odbyło się spotkanie 4. kolejki 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Fortuny Dusseldorf i Greutheru Furth. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Jednego z goli strzelił Dawid Kownacki.

14 sierpnia  na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorf odbyło się spotkanie  4. kolejki  2. Bundesligi pomiędzy drużynami Fortuny Dusseldorf  i Greutheru Furth. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Jednego z goli strzelił Dawid Kownacki.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Fortuny Dusseldorf wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie kartką został ukarany Nicolas Gavory, piłkarz Fortuny Dusseldorf.

W 35. minucie Rouwen Hennings z zespołu Fortuny Dusseldorf wykazał się doskonałą techniką broniąc karnego. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Rouwenowi Henningsowi z Fortuny Dusseldorf.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Greutheru Furth nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 43. minucie bramkę zdobył Branimir Hrgota. Przy strzeleniu gola pomagał Julian Green.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Ragnar Ache z jedenastki Greutheru Furth. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Greutheru Furth.

Niestety Andreas Linde bramkarz Greutheru Furth nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Leona Schaffrana - rezerwowego bramkarza drużyny. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Jordemu De Wijsowi, piłkarzowi Fortuny Dusseldorf.

W 58. minucie w jedenastce Greutheru Furth doszło do zmiany. Dickson Abiama wszedł za Ragnara Achego.

Zespół Fortuny Dusseldorf wyrównał wynik meczu. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Andre Hoffmann.

W 65. minucie Rouwen Hennings został zmieniony przez Feliksa Klausa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortuny Dusseldorf w 72. minucie spotkania, gdy Dawid Kownacki strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Kristoffer Peterson.

W 78. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Branimir Hrgota z Greutheru Furth. W 86. minucie Timothy Tillman został zmieniony przez Arminda Sieba, co miało wzmocnić drużynę Greutheru Furth. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Ginczeka na Kwadwa Baaha oraz Tima Oberdorfa na Michała Karbownika.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku arbiter ukarał kartkami Giana-Lucę Ittera, Oualida Mhamdiego, Dicksona Abiamę z jedenastki Greutheru Furth. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Przewaga zespołu Fortuny Dusseldorf w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Fortuny Dusseldorf, natomiast zawodnikom Greutheru Furth pokazał cztery.

Zespół Fortuny Dusseldorf w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Greutheru Furth w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.