Deutscher Sportclub Arminia Bielefeld - Hamburger Sportverein 0-2 (0-1). Liga - 4. kolejka

W pojedynku 4. kolejki 2. Bundesligi, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Arminii Bielefeld przegrał z Hamburger SV 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Schuco Arena.

W  pojedynku 4. kolejki  2. Bundesligi, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Arminii Bielefeld przegrał  z Hamburger SV  0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Schuco Arena.

Już w pierwszych minutach jedenastka Hamburger SV próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hamburger SV w 28. minucie spotkania, gdy Ransford Königsdörffer strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Sonny Kittel.

W 30. minucie arbiter przyznał kartkę Sebastianowi Vasiliadisowi z jedenastki Arminii Bielefeld. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hamburger SV.

W 52. minucie sędzia ukarał kartką Moritza Heyera, piłkarza Hamburger SV. W 61. minucie Sebastian Vasiliadis zastąpił Benjamina Kanuricia.

W 62. minucie Maximilian Rohr został zmieniony przez Laszla Benesa, co miało wzmocnić drużynę Hamburger SV. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silvana Sidlera na George'a Bello oraz Masayę Okugawę na Bryana Lasme'a. W 64. minucie kartką został ukarany Robin Hack, zawodnik Arminii Bielefeld.

Jedenastka Arminii Bielefeld ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Hamburger SV, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Laszlo Benes.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Arminia Bielefeld: George'owi Bello w 76. i Oliverowi Husingowi w 87. minucie. Między 77. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hamburger SV: Sonny Kittel, Robert Glatzel, Ransford Königsdörffer, na ich miejsce weszli: Aaron Opoku, Omar Megeed, Jonas David. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bastiana Oczipki, Marca Rzatkowskiego zajęli: Guilherme Ramos, Florian Krüger. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Zespół Hamburger SV był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Arminii Bielefeld, a zawodnikom Hamburger SV pokazał jedną.

Jedenastka Arminii Bielefeld w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Hamburger SV w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.