BV Borussia 09 Dortmund II - FC Kaiserslautern 0-0. Liga niemiecka - 17. kolejka 3. Ligi

27 listopada na Stadionie Rote Erde odbyło się starcie 17. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami BV Borussia 09 Dortmund II i FC Kaiserslautern. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 3 128 widzów.

17. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-11-27 14:00 | Stadion: Stadion Rote Erde | Widzów: 3128 | Arbiter: Max Burda
BV Borussia 09 Dortmund II
1. FC Kaiserslautern
0
0

Zespół FC Kaiserslautern (”FCK”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Borisa Tomiaka z ”FCK”, a w 43. minucie Christiana Vieta z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie za Youssoufę Moukoka wszedł Ole Pohlmann. Chwilę później trener FC Kaiserslautern postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Kennego Redonda. Na boisko wszedł René Klingenburg, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na murawie, jak to często zdarzało się BV Borussia 09 Dortmund II w tym sezonie, pojawił się Haymenn Bah-Traoré, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 68. minucie Christiana Vieta.

Philipp Hercher
43′ 68′ Christian Viet
Felix Götze
Franz Pfanne
Mike Wunderlich
68′ Berkan Taz
Hendrick Zuck
69′ Immanuël-Johannes Pherai
Marlon Ritter
88′ Richmond Tachie
Kenny Prince Nebil Hussein Redondo65′
62′ Youssoufa Moukoko
Daniel Patrick Hanslik79′
Jan-Pascal Reckert
Silas Baur
68′ Haymenn Bah-Traoré
Dominik Schad
Guillermo Bueno López
Hikmet Çiftçi
Marco Hober
René Klingenburg65′
88′ Cebrails Makreckis
Julian Niehues
62′ Ole Pohlmann
Nicolás Sessa
69′ Tobias Raschl
Muhammed Enes Kiprit79′
Timo Bornemann

68′ Ted-Jonathan Tattermusch

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka ”FCK” w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.