Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 5-0 (3-0). Puchar Niemiec

27 października na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach odbył się mecz rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Borussii a Bayernu Monachium. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Borussii 5-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 48,500 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2021-10-27 20:45 | Stadion: Stadion im BORUSSIA-PARK | Widzów: 48500 | Arbiter: Tobias Stieler
B. Embolo 51',57'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii w drugiej minucie spotkania, gdy Emmanuel Koné strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Breel Embolo.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Borussii, zdobywając kolejną bramkę. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Ramy Bensebaini. Asystę zaliczył Jonas Hofmann.

W 21. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ramy Bensebaini z Borussii. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę obejrzał Dayotchanculle Oswald z Bayernu Monachium.

Trzeba było trochę poczekać, aby Breel Embolo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie starcia. Asystę przy golu zanotował Nico Elvedi.

W 53. minucie Louis Beyer został zastąpiony przez Lucę Netza. W 55. minucie boisko opuścili zawodnicy Bayernu Monachium: Niklas Süle, Kingsley Coman, a na ich miejsce weszli Dayotchanculle Oswald, Alphonso Boyle.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie Breel Embolo po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 5-0. Bramka padła po podaniu Luki Netza.

Między 64. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Borussii: Lars Stindl, Joseph Scally, Jonas Hofmann, Breel Embolo, na ich miejsce weszli: Alassane Pléa, Patrick Herrmann, Florian Neuhaus, Marcus Thuram-Ulien. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leona Goretzki, Serge'a Gnabrego zajęli: Corentin Tolisso, Josip Stanišić. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Denis Zakaria, piłkarz Borussii. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Benjamin Pavard
53′ Louis Jordan Beyer
Dayotchanculle Oswald Upamecano46′ 55′
Nico Elvedi
Lucas François Bernard Hernández Pi
69′ Joseph Scally
Alphonso Boyle Davies55′
79′ Denis Zakaria
Joshua Walter Kimmich
73′ Jonas Hofmann
Serge David Gnabry67′
69′ Lars Stindl
Leroy Aziz Sané
 15′, 21′ (k.) Ramy Bensebaini
Leon Goretzka64′
 2′ Emmanuel Kouadio Koné
Thomas Mueller
 51′, 57′ 73′ Breel Donald Embolo
Robert Lewandowski
Tobias Sippel
Christian Früchtl
53′ Luca Netz
Bouna Sarr
László Benes
Josip Stanišić67′
Torben Müsel
Niklas Süle55′
73′ Florian Christian Neuhaus
Omar Tyrell Crawford Richards
Hannes Wolf
Jamal Musiala
69′ Patrick Herrmann
Marcel Sabitzer
69′ Alassane Alexandre Pléa
Corentin Tolisso64′
73′ Marcus Lilian Thuram-Ulien
Kingsley Junior Coman55′

Przewaga zespołu ”Bawarczyków” w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Bayernu Monachium w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.