Borussia Dortmund - FC Ingolstadt 04 2-0 (0-0). Puchar Niemiec

26 października na Signal-Iduna-Park odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Borussii Dortmund a FC Ingolstadt. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Borussii Dortmund 2-0, który wywalczyła awans. Spotkanie obejrzało 28,000 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2021-10-26 20:00 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 28000 | Arbiter: Matthias Jöllenbeck
Borussia Dortmund
FC Ingolstadt 04
2
0
T. Hazard 72',81'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Thomasa Meuniera z Borussii Dortmund, a w 13. minucie Merlina Röhla z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Nils Röseler z FC Ingolstadt. Była to 62. minuta meczu. W 71. minucie za Steffena Tiggesa wszedł Marco Reus.

W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w drużynie Borussii Dortmund za Thomasa Meuniera wszedł Thorgan Hazard, a w zespole FC Ingolstadt Fatih Kaya zmienił Filipa Bilbiję.

Bramkarz FC Ingolstadt wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Thorgan Hazard. Przy zdobyciu bramki pomógł Julian Brandt.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Maximilian Neuberger, Stefan Kutschke, a na ich miejsce weszli Denis Linsmayer, Marc Stendera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii Dortmund w 81. minucie spotkania, gdy Thorgan Hazard strzelił drugiego gola. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Julian Brandt.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Nils Röseler62′
83′ Mats Hummels
Thomas Leon Keller
Reinier Jesus Carvalho
Marcel Gaus
5′ 71′ Thomas Meunier
Nico Antonitsch
87′ Julian Brandt
Denis Linsmayer81′
87′ Marius Wolf
Merlin Röhl13′
Jude Victor William Bellingham
Rico Preißinger
Axel Witsel
Marc Stendera81′
71′ Steffen Tigges
Fatih Kaya71′
Luca Unbehaun
Robert Jendrusch
Lennard Maloney
Fabian Cavadias
83′ Manuel Obafemi Akanji
Dominik Franke
71′  72′, 81′ Thorgan Ganael Francis Hazard
Jonatan Kotzke
87′ Ansgar Knauff
Maximilian Neuberger81′
Antonios Papadopoulos
Maximilian Beister
87′ Felix Passlack
Filip Bilbija71′
Immanuël-Johannes Pherai
Jalen Hawkins
71′ Marco Reus
Stefan Kutschke81′

Jedenastka Borussii Dortmund była w posiadaniu piłki przez 83 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Ingolstadt pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka FC Ingolstadt w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.