Bayer 04 Leverkusen - Karlsruher SC 1-2 (0-1). Puchar Niemiec

27 października na BayArena odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Bayeru Leverkusen a Karlsruher SC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Karlsruher SC 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 13,060 widzów.

Choi Kyoung-Rok 63'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka gości pokazała swoją wyższość. W czwartej minucie Lucas Cueto dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jeremie Agyekumowi z zespołu gospodarzy. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Karlsruher SC.

Drużyna ”Aptekarz” wyrównała wynik meczu. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Jeremie Agyekum. W zdobyciu bramki pomógł Amine Adli.

Piłkarze Karlsruher SC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie wynik ustalił Choi Kyoung-Rok.

W 64. minucie Nadiem Amiri został zmieniony przez Kerema Demirbaya. Trener ”Aptekarz” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Exequiela Palaciosa i na pole gry wprowadził napastnika Floriana Wirtza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością. Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Karlsruher SC: Lucas Cueto, Philipp Hofmann, Tim Breithaupt, Philip Heise, na ich miejsce weszli: Marc Lorenz, Fabian Schleusener, Malik Batmaz, Killian Jakob. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mitchela Bakkera, Paulinha zajęli: Daley Sinkgraven, Iker Bravo.

W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Gordona z Karlsruher SC, a w 89. minucie Jonathana Taha z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Marius Gersbeck
 54′ 42′ Jeremie Agyekum Frimpong
Marco Thiede
89′ Jonathan Tah
Daniel Gordon70′
Edmond Fayçal Tapsoba
Christoph Kobald
77′ Mitchel Bakker
Lucas Cueto  4′ 66′
64′ Exequiel Alejandro Palacios
Marvin Wanitzek
64′ Nadiem Amiri
Jérôme Gondorf
77′ Paulo Henrique Sampaio Filho
Ricardo van Rhijn
77′ Daley Sinkgraven
Fabio Kaufmann
64′ Kerem Demirbay
Marc Lorenz66′
Batuhan Zidan Sertdemir
Malik Batmaz82′
77′ Iker Bravo Solanilla
Dominik Kother
64′ Florian Richard Wirtz
Fabian Schleusener82′

Przewaga drużyny Bayeru Leverkusen w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Bayeru Leverkusen, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.