32. kolejka 3. ligi: SG Sonnenhof Großaspach - TSV 1860 Monachium 1-0 (0-0)

8 kwietnia na mechatronik Arena w Aspach odbyło się starcie 32. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami SG Sonnenhof i TSV Monachium. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SG Sonnenhof 1-0. Na stadionie stawiło się 8 253 widzów.

32. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-04-08 19:00 | Stadion: WIRmachenDRUCK Arena | Widzów: 8253 | Arbiter: J. Zorn
SG Sonnenhof Großaspach
TSV 1860 Monachium
1
0
K. Brünker 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie w drużynie SG Sonnenhof doszło do zmiany. Patrick Choroba wszedł za Sebastiana Bösla.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kai Brünker z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie kartką został ukarany Philipp Hercher, piłkarz SG Sonnenhof. W tej samej minucie Zlatko Janjić został zastąpiony przez Marca Hingerla.

W 59. minucie w jedenastce TSV Monachium doszło do zmiany. Kodjovi Koussou wszedł za Stefana Leksa. Niedługo później trener TSV Monachium postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Alessandro Abruscia, a murawę opuścił Markus Ziereis. Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Daniel Wein z TSV Monachium.

Kibice SG Sonnenhof nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shqiprima Binakaja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Philipp Hercher. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka Chorobę z SG Sonnenhof, a w 87. minucie Herberta Paula z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Shqiprima Binakaja. Na szczęście na miejscu znajdował się Shqiprim Binakaj, który wykorzystał sytuację strzelając gola po dobitce. W 89. minucie w jedenastce TSV Monachium doszło do zmiany. Semi Belkahia wszedł za Dennisa Dressla.

Dennis Dressel89′
28′ Sebastian Bösel
Benjamin Kindsvater
58′ 82′ Philipp Hercher
Markus Ziereis71′
58′ Zlatko Janjić
Sascha Mölders
 87′ 41′ Kai Brünker
Stefan Lex59′
Maximilian Reule
Johann Hipper
28′ 84′ Patrick Choroba
Semi Belkahia89′
Dan-Patrick Poggenberg
Aaron Berzel
Niklas Sommer
Christian Köppel
82′ 87′ (k.) Shqiprim Binakaj
Eric Weeger
58′ Marco Hingerl
Alessandro Abruscia71′
Jannes Hoffmann
Kodjovi Albano Koussou59′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy SG Sonnenhof dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.