32. kolejka 3. ligi: SC Fortuna Köln - FC Hansa Rostock 1-1 (1-0)

7 kwietnia na Südstadion w Kolonii odbył się pojedynek 32. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Fortuny Koeln i Hansy Rostock. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 3 832 widzów.

P. Breier 87'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć zespół Fortuny Koeln wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Nico Brandenburger wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortuny Koeln, zdobywając bramkę w dziewiątej minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michael Eberwein.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Robin Scheu z drużyny gospodarzy. Była to 15. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fortuny Koeln.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dominik Ernst osłabiając tym samym jedenastkę Fortuny Koeln. W 67. minucie Julian Riedel został zastąpiony przez Pascala Breiera.

W tej samej minucie w zespole Fortuny Koeln doszło do zmiany. Alwin Komolong wszedł za Kristoffera Andersena. Po chwili trener Fortuny Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Moritz Hartmann, a murawę opuścił Hamdi Dahmani. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tanju Öztürka z Hansy Rostock, a w 82. minucie Nikolaiego Rehnena z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie Marcel Hilßner został zmieniony przez Vladimira Rankovica, a za Mirnesa Pepica wszedł na boisko Kai Bülow, co miało wzmocnić jedenastkę Hansy Rostock. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robina Scheu na Alego Ceylana.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie gola wyrównującego strzelił Pascal Breier. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Cebio Soukou.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Bernardowi Kyere'owi-Mensahowi, zawodnikowi Fortuny Koeln. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Kurt
82′ Nikolai Rehnen
Ioannis Gelios
50′ Dominik Ernst
Maximilian Ahlschwede
90′ Bernard Kyere-Mensah
Oliver Hüsing
Steven Ruprecht
Julian Riedel67′
 9′ Nico Brandenburger
Marcel Hilßner78′
74′ Hamdi Dahmani
Merveille Biankadi
Michael Eberwein
Tanju Öztürk75′
15′ 81′ Robin Scheu
Amaury Bischoff
67′ Kristoffer Andersen
Vladimir Rankovic78′
67′ Alwin Komolong
Nico Rieble
Nico Ochojski
Kai Bülow83′
81′ Ali Ceylan
Jonas Hildebrandt
74′ Moritz Hartmann
Stefan Wannenwetsch
Anatole Ngamukol
Pascal Breier67′  87′

Przewaga drużyny Hansy Rostock w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze Fortuny Koeln otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.