32. kolejka 3. ligi: Karlsruher SC - SpVgg Unterhaching 4-0 (0-0)

W pojedynku 32. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 6 kwietnia, zespół Karlsruher SC wysoko wygrał ze SpVgg Uterhaching 4-0 (0-0). Mecz na Wildparkstadion obejrzało 11 054 widzów.

32. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-04-06 14:00 | Stadion: Wildparkstadion | Widzów: 11054 | Arbiter: T. Siewer
M. Pourié 74',85'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć drużyna SpVgg Uterhaching wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Karlsruher SC: Marcowi Thiedemu w 32. i Marvinowi Wanitzkowi w 36. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Karlsruher SC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Anton Fink. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Finnowi-Dominikowi Porathowi ze SpVgg Uterhaching. Była to 60. minuta starcia. W 66. minucie Jim-Patrick Müller zastąpił Dominika Widemanna.

Jedenastka SpVgg Uterhaching ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie wynik na 2-0 podwyższył Damian Roßbach. Przy zdobyciu bramki asystował Marvin Pourié.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie SpVgg Uterhaching doszło do zmiany. Christoph Ehlich wszedł za Hong Hyeon-seoka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Karlsruher SC w 74. minucie spotkania, gdy Marvin Pourié strzelił trzeciego gola. To już szesnaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Marc Lorenz.

W 78. minucie w jedenastce SpVgg Uterhaching doszło do zmiany. Alexander Kaltner wszedł za Maximiliana Bauera. Chwilę później trener Karlsruher SC postanowił wzmocnić linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Antona Finka. Na boisko wszedł Saliou Sané, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Marvin Pourié z Karlsruher SC. Bramka padła po podaniu Manuela Stieflera.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Max Dombrowka
 69′ Damian Roßbach
Thomas Hagn
32′ Marco Thiede
Markus Schwabl
Burak Can Çamoglu
Hyeon-seok Hong70′
86′ Marc Lorenz
Orestis Kiomourtzoglou
Manuel Stiefler
Jim-Patrick Müller67′
36′ 86′ Marvin Wanitzek
Finn-Dominik Porath60′
 51′ 78′ Anton Fink
Stefan Schimmer
 74′, 85′ Marvin Pourié
Sascha Bigalke
Edmond Kaiser
Michael Gurski
86′ Kyoung-Rok Choi
Dominik Widemann67′
86′ Sercan Sararer-Osuna

78′ Saliou Sané

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.