28. kolejka 2. Bundesligi: SSV Jahn 2000 Ratyzbona - VfL Bochum 1848 2-1

Na Continental Arena w Ratyzbonie odbył się mecz 28. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SSV Jahn i VfL Bochum. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SSV Jahn 2-1. Na stadionie stawiło się 12 363 widzów.

28. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-04-05 18:30 | Stadion: Jahnstadion Regensburg | Widzów: 12363 | Arbiter: C. Günsch

2. Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół VfL Bochum wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jonasowi Föhrenbachowi z zespołu gospodarzy. Była to piąta minuta starcia.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy piłkarze VfL Bochum nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Lukas Hinterseer. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Görkemowi Sağlamowi z VfL Bochum.

Piłkarze SSV Jahn szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie Jann-Christopher George wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Marco Grüttner.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSV Jahn w 62. minucie spotkania, gdy Marco Grüttner strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sargis Adamyan.

W 74. minucie Miloš Pantović został zmieniony przez Barisa Ekinjiera. Trener VfL Bochum postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Roberta Teschego i na pole gry wprowadził napastnika Silvère'a Ganvoulę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener SSV Jahn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Hamadi Al Ghaddioui, a murawę opuścił Sargis Adamyan.

W 83. minucie Chung-yong Lee został zmieniony przez Thomasa Eisfelda, co miało wzmocnić jedenastkę VfL Bochum. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Janna-Christophera George'a na Jonasa Nietfelda oraz Andreasa Geipla na Adriana Feina. W 86. minucie sędzia ukarał kartką Sebastiana Stolzego, zawodnika SSV Jahn. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Stefano Celozzi
5′ Jonas Föhrenbach
Patrick Fabian
Sebastian Nachreiner
Tim Hoogland
Benedikt Saller
Stelios Kokovas
90′ Andreas Geipl
Chung-yong Lee83′
 53′ 88′ Jann-Christopher George
Anthony Losilla61′
86′ Sebastian Stolze
Görkem Sağlam53′
55′ Maximilian Thalhammer
Robert Tesche74′
82′ Sargis Adamyan
Lukas Hinterseer  52′ (k.)
 62′ Marco Grüttner
Dominik Baumgartner
90′ Adrian Fein
Moritz Römling
82′ Hamadi Al Ghaddioui
Thomas Eisfeld83′
Sebastian Freis
Baris Ekincier74′
88′ Jonas Nietfeld