28. kolejka 2. Bundesligi: SG Dynamo Drezno - 1. FC Union Berlin 0-0

W pojedynku 28. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 7 kwietnia, zespół Dynama Drezno zremisował z FC Union Berlin 0-0. Mecz na DDV-Stadion w Dreznie obejrzało 30 700 widzów.

28. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-04-07 13:30 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Widzów: 30700 | Arbiter: B. Steinhaus
SG Dynamo Drezno
1. FC Union Berlin
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka FC Union Berlin wygrała aż dziewięć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut zespół FC Union Berlin zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Dynama Drezno była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Dynama Drezno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Patricka Möschla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Linus Wahlqvist. W 64. minucie kartkę dostał Grischa Prömel, zawodnik FC Union Berlin.

W 67. minucie Akaki Gogia zastąpił Marcela Hartla. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Dynama Drezno doszło do zmiany. Moussa Koné wszedł za Osmana Atilgana. Chwilę później trener FC Union Berlin postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Sebastiana Anderssona. Na boisko wszedł Sebastian Polter, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w drużynie Dynama Drezno za Harisa Duljevicia wszedł Lucas Röser, a w zespole FC Union Berlin Felix Kroos zmienił Roberta Zulja. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom FC Union Berlin: Kenowi Reichelowi w 83. i Florianowi Hübnerowi w 86. minucie.

Christopher Trimmel
60′ Linus Wahlqvist
Akaki Gogia67′
82′ Haris Duljević
Manuel Schmiedebach
70′ Osman Atilgan
Marcel Hartel67′
60′ Patrick Möschl
Michael Parensen
Jannis Nikolaou
Robert Zulj82′
70′ Moussa Koné
Carlos Manuel Cardoso Mané
82′ Lucas Röser
Sebastian Polter75′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Union Berlin pokazał trzy żółte.