28. kolejka 2. Bundesligi: DSC Arminia Bielefeld - FC Erzgebirge Aue 2-1 (1-0)

W pojedynku 28. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 5 kwietnia, drużyna Arminii Bielefeld wygrała z Erzgebirge Aue 2-1 (1-0). Mecz na Schuecoarena obejrzało 18 400 widzów.

2. Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów zespół Erzgebirge Aue wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Arminii Bielefeld otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Andreas Voglsammer. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jonathan Clauss.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Arminii Bielefeld.

Trener Arminii Bielefeld wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Toma Schuetza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Patrick Weihrauch. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. W 71. minucie za Andreasa Voglsammera wszedł Keanu Staude.

Chwilę później trener Erzgebirge Aue postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Dimitrij Nazarov, a murawę opuścił Pascal Testroet. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Florian Krüger wszedł za Emmanuela Iyohę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arminii Bielefeld w 77. minucie spotkania, gdy Fabian Klos zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Stefan Ortega.

W 86. minucie w drużynie Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Stephan Salger wszedł za Reinholda Yaba.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W samej końcówce starcia wynik ustalił Florian Krueger. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował Jan Hochscheidt.

Jedenastce Erzgebirge Aue zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Arminii Bielefeld.

Clemens Fandrich
86′ Reinhold Yabo
Jan Hochscheidt
Manuel Prietl
Philipp Riese
64′ Patrick Weihrauch
John-Patrick Strauß
 77′ Fabian Klos
Emmanuel Iyoha75′
 6′ 71′ Andreas Voglsammer
Robert Herrmann
86′ Stephan Salger
Paul Horschig
64′ Tom Schütz
Mario Kvesić
71′ Keanu Staude