28. kolejka 2. Bundesligi: 1. FC Heidenheim 1846 - 1. FC Koeln 0-2 (0-2)

7 kwietnia na Voith-Arena w Heidenheim an der Brenz odbył się pojedynek 28. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Heidenheim i FC Koeln. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Koeln 2-0. Starcie obejrzało 15 000 widzów.

28. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-04-07 13:30 | Stadion: Voith-Arena | Widzów: 15000 | Arbiter: M. Jöllenbeck
J. Córdoba 41'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Koeln w 10. minucie spotkania, gdy Dominick Drexler strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Christian Clemens.

Zespół FC Heidenheim ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 41. minucie wynik na 0-2 podwyższył Jhon Córdoba. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dominick Drexler.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Anthony'emu Modeste'owi z zespołu gości. Była to 44. minuta spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

W 60. minucie za Marca Schnatterera wszedł Maximilian Thiel. W tej samej minucie trener FC Heidenheim postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Maurice Multhaup, a murawę opuścił Nikola Dovedan.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 64. minucie, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Rafaelowi Czichosowi i Robertowi Andrichowi. W 66. minucie Anthony Modeste został zmieniony przez Simona Terodde'a, co miało wzmocnić jedenastkę FC Koeln. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Andricha na Patricka Schmidta. Niedługo później trener FC Koeln postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Johannesa Geisa wszedł Lasse Sobiech, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

W 88. minucie w jedenastce FC Koeln doszło do zmiany. Salih Özcan wszedł za Dominicka Drexlera.

Dominick Drexler  10′ 88′
64′ 73′ Robert Andrich
Johannes Geis82′
Niklas Bernd Dorsch
Jonas Hector
Sebastian Griesbeck
Marco Höger
60′ Marc Schnatterer
Florian Kainz
Robert Nesta Glatzel
Anthony Modeste44′ 66′
60′ Nikola Dovedan
Vincent Edouard André Koziello
60′ Maurice Multhaup
Salih Özcan88′
60′ Maximilian Thiel
Marcel Risse
73′ Patrick Schmidt
Louis Schaub
Denis Thomalla
Simon Terodde66′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Heidenheim, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.