Reklama

Reklama

1. Fussball-Club Kaiserslautern - Sportgemeinschaft Dynamo Dresden 0-0. Liga -

20 maja na Fritz Walter Stadion odbyło się starcie 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Kaiserslauternu i Dynama Drezno. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

20 maja  na Fritz Walter Stadion odbyło się starcie   2. Bundesligi pomiędzy drużynami Kaiserslauternu  i Dynama Drezno. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów jedenastka Kaiserslauternu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Mecz rozpoczął się sennie. Piłkarze obu drużyn długo nie mogli się dobudzić i w związku z tym arbiter także nie miał zbyt wiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie Paul Will zastąpił Yannicka Starka.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 59. minucie kartką został ukarany Julian Niehues, zawodnik Kaiserslauternu. Po chwili trener Kaiserslauternu postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Juliana Niehuesa wszedł Felix Gotze, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Kaiserslauternu utrzymać remis.

Od 74 minuty boisko opuścili zawodnicy Dynama Drezno : Ransford Königsdörffer, Agyemang Diawusie, Christoph Daferner, na ich miejsce weszli: Panagiotis Vlachodimos, Robin Becker, Václav Drchal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Hanslika, Mike Wunderlicha zajęli: Simon Stehle, Rene Klingenburg. W doliczonej drugiej minucie pojedynku kartkę otrzymał Guram Giorbelidze z Dynama Drezno.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Kaiserslauternu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Dynama Drezno wymieniła czterech graczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL