1. Fussball-Club Kaiserslautern - Sport-Club Paderborn 07 0-1 (0-0). Liga - 4. kolejka

W spotkaniu 4. kolejki 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 12 sierpnia, drużyna Kaiserslauternu przegrała z Paderbornem 07 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Fritz Walter Stadion.

W  spotkaniu 4. kolejki  2. Bundesligi, które rozegrane zostało 12 sierpnia, drużyna Kaiserslauternu przegrała  z Paderbornem 07  0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Fritz Walter Stadion.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Kaiserslauternu wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marlonowi Ritterowi z drużyny Kaiserslauternu. Była to 34. minuta pojedynku.

Drugą połowę zespół Kaiserslauternu rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniela Hanslika wszedł Kenny Redondo. Także drużyna Paderbornu 07 wyszła w zmienionym składzie, za Jaspera van der Werffa wszedł Uwe Hünemeier. W pierwszych minutach drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Hendrick Zuck osłabiając tym samym drużynę Kaiserslauternu.

W 52. minucie żółte kartki obejrzał Boris Tomiak z Kaiserslauternu i Marvin Pieringer z zespołu Paderbornu 07. W 53. minucie za Mike Wunderlicha wszedł Dominik Schad. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Paderborn 07: Ronowi Schallenbergowi w 63. i Jannikowi Huthowi w 66. minucie.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Paderbornu 07 doszło do zmiany. Robert Leipertz wszedł za Marvina Pieringera. Trener Paderbornu 07 postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Florenta Musliję i na pole gry wprowadził napastnika Dennisa Srbenego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Sirlord Conteh został zmieniony przez Richmonda Tachiego, co miało wzmocnić zespół Paderbornu 07. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juliana Niehuesa na Hikmeta Ciftciego oraz Terrence'a Boyda na Leksa-Tygera Lobingera.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Paderbornu 07 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Felix Platte.

W 87. minucie Jean Zimmer został zmieniony przez Philippa Herchera, co miało wzmocnić zespół Kaiserslauternu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Feliksa Plattego na Marca Schustera. W doliczonej drugiej minucie meczu arbiter ukarał żółtą kartką Leksa-Tygera Lobingera, piłkarza Kaiserslauternu.

Drużyna Paderbornu 07 była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Kaiserslauternu dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.