1. FC Saarbrücken - SV Türkgücü-Ataspor München 2-1 (2-0). Liga niemiecka - 31. kolejka 3. Ligi

W meczu 31. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 10 kwietnia, drużyna FC Saarbrücken zwyciężyła z SV Türkgücü-Ataspor München 2-1 (2-0). Starcie odbyło się na Stadionie Ludwigspark.

L. Röser 67'

Zespół FC Saarbrücken bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze FC Saarbrücken nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie bramkę zdobył Manuel Zeitz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Saarbrücken w 14. minucie spotkania, gdy Nicklas Shipnoski zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna SV Türkgücü-Ataspor München wyszła w zmienionym składzie, za Sebastiana Maiera wszedł Boubacar Barry. Trener SV Türkgücü-Ataspor München wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nica Gorzla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Omar-Šarif Sijarić. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Luce Kerberowi z drużyny gospodarzy. W 60. minucie Lukas Schleimer zastąpił Fanola Përdedaja. W tej samej minucie Anthony Barylla został zmieniony przez Maria Müllera, co miało wzmocnić zespół FC Saarbrücken. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philippa Erhardta na Atakana Akkaynaka.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Röser. Asystę przy bramce zaliczył Boubacar Barry.

Chwilę później trener FC Saarbrücken postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Markus Mendler, a murawę opuścił Sebastian Jacob. W 69. minucie Minos Gouras został zmieniony przez Boné Uaferra, a za Nicklasa Shipnoskiego wszedł na boisko Kianz González-Froese, co miało wzmocnić drużynę FC Saarbrücken. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Noela Niemanna na Furkana Kircicka. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maria Müllera z FC Saarbrücken, a w 79. minucie Atakana Akkaynaka z drużyny przeciwnej.

Jedenastce SV Türkgücü-Ataspor München zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FC Saarbrücken.

Renè Vollath
60′ Anthony Barylla
Kilian Fischer
 2′ Manuel Zeitz
Alexander Sorge
Steven Zellner
Filip Kusič
Marin Šverko
Killian Jakob
60′ Lukas Schleimer
Philipp Erhardt62′
Tobias Jänicke
Omar-Šarif Sijarić46′
56′ Luca Kerber
Noel Niemann74′
 14′ (k.) 79′ Nicklas Shipnoski
Ünal Tosun
68′ Sebastian Jacob
Sebastian Maier46′
69′ Minos Gouras
Lucas Röser  67′
Ramon Castellucci
Maximilian Engl
Jayson Breitenbach
Furkan Zorba
60′ 76′ Mario Müller
Atakan Akkaynak62′ 79′
69′ Boné Uaferro
Boubacar Barry46′
79′ Kianz González-Froese
Nico Gorzel46′
68′ Markus Mendler
Benedikt Kirsch
60′ Fanol Përdedaj
Furkan Kircicek74′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom SV Türkgücü-Ataspor München przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka SV Türkgücü-Ataspor München w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.