1. FC Saarbrücken - MSV Duisburg 4-1 (1-0). Liga niemiecka - 23. kolejka 3. Ligi

3 marca na Stadionie Ludwigspark odbył się pojedynek 23. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Saarbrücken i MSV Duisburg. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Saarbrücken 4-1.

M. Stoppelkamp 52'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Julian Günther-Schmidt wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Saarbrücken , strzelając gola w 45. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicklas Shipnoski.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Saarbrücken.

Jedenastka FC Saarbrücken krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ zespół gości (”Zebry”) doprowadził do remisu. Gola strzelił Moritz Stoppelkamp. Bramka padła po podaniu Ahmeta Engina.

Trener FC Saarbrücken postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Kianz González-Froese, a murawę opuścił Nicklas Shipnoski. Kianz González-Froese bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Saarbrücken w 60. minucie spotkania, gdy Kianz González-Froese zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Minos Gouras.

Trener MSV Duisburg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Orhana Ademiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Federico Palacios. W 66. minucie Aziz Bouhaddouz został zastąpiony przez Mirnesa Pepicia. W tej samej minucie w drużynie MSV Duisburg doszło do zmiany. Leroy-Jacques Mickels wszedł za Connora Krempickiego.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna FC Saarbrücken, zdobywając kolejną bramkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Minos Gouras. Przy zdobyciu bramki pomagał Julian Günther-Schmidt.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie Minos Gouras po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-1. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jayson Breitenbach.

Między 72. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Saarbrücken: Minos Gouras, Marin Šverko, Tobias Jänicke, Julian Günther-Schmidt, na ich miejsce weszli: Markus Mendler, Boné Uaferro, Fanol Përdedaj, Lukas Schleimer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marlona Freya, Moritza Stoppelkampa zajęli: Tobias Fleckstein, David Tomić. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Arne Sickerowi z ”Zebr”. Była to 79. minuta spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Vincent Gembalies
72′ Marin Šverko
Arne Sicker79′
72′ Tobias Jänicke
Ahmet Emin Engin
Jayson Breitenbach
Connor Krempicki66′
 45′ 77′ Julian Günther-Schmidt
Marlon Frey75′
Luca Kerber
Moritz Stoppelkamp  52′ 75′
 67′, 71′ 72′ Minos Gouras
Aziz Bouhaddouz66′
58′ Nicklas Shipnoski
Federico Palacios Martinez66′
Jannick Theißen
Jonas Brendieck
Mario Müller
Tobias Fleckstein75′
72′ Boné Uaferro
Leroy-Jacques Mickels66′
58′  60′ Kianz González-Froese
Mirnes Pepić66′
72′ Markus Mendler
Lukas Scepanik
72′ Fanol Përdedaj
David Tomić75′
77′ Lukas Schleimer
Orhan Ademi66′

Sędzia nie ukarał zawodników FC Saarbrücken żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.