1. FC Saarbrücken - 1. FC Kaiserslautern 1-1 (0-0). Liga niemiecka - 13. kolejka 3. Ligi

29 listopada na Stadionie Ludwigspark odbył się pojedynek 13. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Saarbrücken i FC Kaiserslautern. Mecz zakończył się remisem 1-1.

K. Redondo 59'

Drużyna FC Saarbrücken bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach starcia żółtą kartką został ukarany Janik Bachmann, piłkarz gości.

W 39. minucie Kianz González-Froese został zastąpiony przez Maurice'a Deville'a. W 42. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Hikmetowi Çiftçiemu z ”FCK”. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Nieoczekiwanie to zawodnicy FC Kaiserslautern otworzyli wynik. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Kenny Redondo.

W 65. minucie w drużynie FC Saarbrücken doszło do zmiany. Fanol Përdedaj wszedł za Timma Golleya. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Avdo Spahic osłabiając tym samym zespół gości. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na FC Kaiserslautern jak grom z jasnego nieba, trener w 72. minucie ściągnął z boiska napastnika Marlona Rittera, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Matheo Raab.

W 76. minucie w zespole FC Kaiserslautern doszło do zmiany. Hendrick Zuck wszedł za Daniela Hanslika. A kibice FC Saarbrücken nie mogli już doczekać się wprowadzenia Markusa Mendlera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mario Müller. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie ”FCK” doszło do zmiany. Elias Huth wszedł za Marvina Pouriégo.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 88. minucie bramkę wyrównującą zdobył Maurice Deville. Sytuację bramkową stworzył Tobias Jänicke.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Kevin Kraus
78′ Mario Müller
Daniel Patrick Hanslik76′
39′ Kianz González-Froese
Marlon Ritter72′
65′ Timm Golley
Anil Gözütok
78′ Markus Mendler
Marius Kleinsorge
65′ Fanol Përdedaj
Mohamed Morabet
Lukas Schleimer
Hendrick Zuck76′
39′  88′ Maurice John Deville
Elias Huth86′

Przewaga drużyny FC Saarbrücken w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Saarbrücken żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.