1. FC Nuernberg - SSV Jahn 2000 Ratyzbona 0-1 (0-0). Liga niemiecka - 18. kolejka 2. Bundesligi

27 stycznia na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze odbyło się starcie 18. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Nuernberg i SSV Jahn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SSV Jahn 1-0.

A. Albers 88'

Jedenastka SSV Jahn przed meczem zajmowała 13. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół FC Nuernberg wygrał dwa razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Erik Wekesser z SSV Jahn. Była to 45. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jana Elvediego z SSV Jahn, a w 53. minucie Toma Kraußa z drużyny przeciwnej. W 57. minucie Tom Krauß zastąpił Johannesa Geisa.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Enrica Valentiniego z FC Nuernberg, a w 77. minucie Sebastiana Nachreinera z drużyny przeciwnej. W 69. minucie André Becker został zmieniony przez Davida Ottę, a za Aarona Opoku wszedł na boisko Albion Vrenezi, co miało wzmocnić zespół SSV Jahn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tima Latteiera na Linusa Rosenlöchera. Trener SSV Jahn postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Janna-Christophera George'a i na pole gry wprowadził napastnika Kaana Caliskanera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Mimo że jedenastka SSV Jahn nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 89 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Andreas Albers. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Albion Vrenezi.

Chwilę później trener FC Nuernberg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Fabian Schleusener, a murawę opuścił Fabian Nürnberger. W tej samej minucie Nikola Dovedan został zmieniony przez Erika Shuranova, co miało wzmocnić zespół FC Nuernberg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benedikta Sallera na Markusa Palionisa oraz Maksa Besuschkowa na Scotta Fitzgeralda. W doliczonej drugiej minucie meczu kartkę otrzymał Christian Mathenia z drużyny gospodarzy.

Becker
90′ Christian Mathenia
Alexander Meyer
66′ Enrico Valentini
Jann-Christopher George83′
89′ Fabian Nürnberger
Benedikt Gimber
53′ 57′ Tom Krauß
Max Besuschkow90′
74′ Tim Latteier
Aaron Opoku69′
89′ Nikola Dovedan
Scott Fitzgerald Kennedy90′
57′ Johannes Geis
Markus Palionis90′
Mats Moeller Daehli
Florian Heister
74′ Linus Rosenlöcher
Christoph Moritz
Sarpreet Singh
Albion Vrenezi69′
89′ Fabian Schleusener
Kaan Caliskaner83′
89′ Erik Shuranov
David Otto69′

Jan-Marc Schneider

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół SSV Jahn w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.