1. FC Nuernberg - SpVgg Greuther Fürth 2-3 (1-2). Liga niemiecka - 9. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 9. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 29 listopada, zespół FC Nuernberg przegrał z Greuther Fuerth 2-3 (1-2). Starcie odbyło się na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze.

B. Hrgota 47'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) wygrała aż osiem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Greuther Fuerth otworzyli wynik. W trzeciej minucie bramkę zdobył Håvard Kallevik. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Branimir Hrgota.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W ósmej minucie Manuel Schäffler wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Robin Hack.

Trzeba było trochę poczekać, aby Håvard Kallevik wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Listki Koniczyny”, zdobywając kolejną bramkę w 36. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył David Raum.

Drugą połowę jedenastka FC Nuernberg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fabiana Nürnbergera wszedł Nikola Dovedan.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Listki Koniczyny” w 47. minucie spotkania, gdy Branimir Hrgota zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Sebastiana Ernsta.

Trener Greuther Fuerth postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Anton Stach, a murawę opuścił Sebastian Ernst.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Nikola Dovedan.

W 79. minucie Felix Lohkemper został zmieniony przez Fabiana Schleusenera. W tej samej minucie trener FC Nuernberg postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Toma Kraußa. Na boisko wszedł Hanno Behrens, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Zespołowi FC Nuernberg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Greuther Fuerth.

Paul Jaeckel
79′ Tom Krauß
Sebastian Ernst74′
46′ Fabian Nürnberger
Hans Nunoo Sarpei
79′ Felix Lohkemper
Branimir Hrgota  47′
 8′ Manuel Schäffler
Maximilian Bauer79′
79′ Hanno Behrens
Jamie Leweling85′
46′  78′ Nikola Dovedan
Anton Stach74′
Simon Rhein
Timothy Tillman
Virgil Misidjan
Dickson Abiama
79′ Fabian Schleusener
Robin Luca Kehr

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.