1. FC Nuernberg - SC Paderborn 07 2-1 (1-1). Liga niemiecka - 27. kolejka 2. Bundesligi

W meczu 27. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 4 kwietnia, drużyna FC Nuernberg zwyciężyła ze SC Paderborn 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze.

C. Antwi-Adjej 44'

Jedenastka FC Nuernberg przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FC Nuernberg wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Enrica Valentiniego z FC Nuernberg, a w 24. minucie Sebastiana Vasiliadisa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Nuernberg w 36. minucie spotkania, gdy Manuel Schäffler zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Enrico Valentini.

Zawodnicy gości nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Christopher Antwi-Adjej. Bramka padła po podaniu Dennisa Srbenego.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener SC Paderborn postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił obrońcę Kangniego Ananou i na pole gry wprowadził napastnika Johannesa Dörflera, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Maximilian Thalhammer został zastąpiony przez Svante'a Ingelssona.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SC Paderborn: Sebastianowi Schonlauowi w 58. i Marcelowi Correi w 59. minucie. W 60. minucie karnego dla FC Nuernberg nie wykorzystał Manuel Schäffler. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 64. minucie w jedenastce SC Paderborn doszło do zmiany. Chadrac Akolo wszedł za Chrisa Führicha.

W 66. minucie kartką został ukarany Johannes Dörfler, piłkarz SC Paderborn. Chwilę później trener FC Nuernberg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Nikola Dovedan, a murawę opuścił Fabian Nürnberger. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Nuernberg doszło do zmiany. Dennis Borkowski wszedł za Erika Shuranova.

Zawodnicy FC Nuernberg w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 75. minucie Tom Krauß dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy golu zaliczył Mats Moeller.

Między 81. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Nuernberg: Manuel Schäffler, Mats Moeller, Johannes Geis, na ich miejsce weszli: Georg Margreitter, Oliver Sorg, Hanno Behrens. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sebastiana Vasiliadisa, Svena Michela zajęli: Marco Terrazzino, Julian Justvan. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Christianowi Matheni z jedenastki gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Michel
90′ Christian Mathenia
Leopold Zingerle
12′ Enrico Valentini
Chima Sean Okoroji
 75′ Tom Krauß
Sebastian Vasiliadis24′ 81′
67′ Fabian Nürnberger
Chris Führich64′
85′ Johannes Geis
Christopher Antwi-Adjej  44′
85′ Mats Moeller Daehli
Maximilian Thalhammer55′
72′ Erik Shuranov
Dennis Srbeny
 36′ 60′ (k.) 85′ Manuel Schäffler
Sven Michel81′
Christian Früchtl
Jannik Huth
Pius Krätschmer
Johannes Dörfler55′ 66′
85′ Georg Margreitter
Chadrac Akolo Ababa64′
85′ Oliver Sorg
Svante Ulf Ingel Ingelsson55′
85′ Hanno Behrens
Julian Justvan81′
72′ Dennis Borkowski
Aristote Nkaka Bazunga
67′ Nikola Dovedan
Kai Pröger
Tim Latteier
Marco Terrazzino81′
Fabian Schleusener
Prince-Osei Owusu

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, a w drugiej trzy. Zawodnicy FC Nuernberg obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.