1. FC Nuernberg - Hamburger SV 1-1 (1-1). Liga niemiecka - 15. kolejka 2. Bundesligi

9 stycznia na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze odbył się pojedynek 15. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Nuernberg i HSV. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

S. Terodde 33'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół HSV wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy FC Nuernberg otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Fabian Nürnberger. Asystę zanotował Robin Hack.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Simon Terodde. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Bakery'ego Jatty.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Robina Hacka z FC Nuernberg, a w 77. minucie Davida Kinsombiego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Robin Hack zastąpił Fabiana Schleusenera.

Chwilę później trener HSV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Aaron Hunt, a murawę opuścił Sonny Kittel. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w drużynie HSV doszło do zmiany. Manuel Wintzheimer wszedł za Davida Kinsombiego. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Toma Kraußa z FC Nuernberg, a w 85. minucie Tima Leibolda z drużyny przeciwnej.

Trener FC Nuernberg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hanna Behrensa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Sarpreet Singh. W doliczonej pierwszej minucie meczu w drużynie FC Nuernberg doszło do zmiany. Nikola Dovedan wszedł za Toma Kraußa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Tim Leibold85′
83′ 90′ Tom Krauß
Jeremy Dudziak
87′ Sarpreet Singh
Sonny Kittel79′
 14′ Fabian Nürnberger
Bakery Jatta
Johannes Geis
David Kinsombi77′ 80′
74′ 77′ Robin Hack
Ogechika Heil
87′ Hanno Behrens
Aaron Hunt79′
90′ Nikola Dovedan
Gideon Jung
Tim Latteier
Khaled Narey
Linus Rosenlöcher
Lukas Hinterseer
77′ Fabian Schleusener
Manuel Wintzheimer80′
Erik Shuranov
Bobby Shou Wood

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół FC Nuernberg w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.