1. FC Nuernberg - Hamburger SV 1-1 (0-1,1-1) rzuty karne 2-4. Puchar Niemiec

26 października na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami FC Nuernberg a HSV. Mecz zakończył się zwycięstwem HSV, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 4-2. Pojedynek obejrzało 20,000 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2021-10-26 20:45 | Stadion: Max-Morlock-Stadion | Widzów: 20000 | Arbiter: Bastian Dankert
J. David 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny HSV.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał kartką Nikolę Dovedana, piłkarza gospodarzy.

W 22. minucie Tim Leibold zastąpił Mira Muheima. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Robert Glatzel z jedenastki gości.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy HSV otworzyli wynik. W 45. minucie Jonas Chimezie dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sonny Kittel.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HSV.

W 51. minucie kartkę dostał Miro Muheim, piłkarz HSV. W tej samej minucie w jedenastce FC Nuernberg doszło do zmiany. Taylan Duman wszedł za Toma Kraußa.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Taylan Duman. Bramka padła po podaniu Tima-Henrego Handwerkera.

W 77. minucie sędzia przyznał kartkę Sebastianowi Schonlauowi z HSV. Po chwili trener FC Nuernberg postanowił wzmocnić linię pomocy i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Nikolę Dovedana. Na boisko wszedł Lukas Schleimer, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie FC Nuernberg doszło do zmiany. Manuel Schäffler wszedł za Erika Shuranova.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Tim Leibold22′
51′ Tom Krauß
Ludovit Reis101′
Lino Tempelmann
Thomas Glyn Doyle79′
Johannes Geis
Sonny Kittel
116′ Mats Moeller Daehli
Jonas Meffert
87′ Erik Shuranov
Robert Nesta Glatzel39′ 79′
14′ 87′ Nikola Dovedan
Faride Alidou79′ 119′
51′  59′ Taylan Duman
Bakery Jatta79′
116′ Fabian Nürnberger
David Kinsombi101′
87′ Lukas Schleimer
Robin Maximilian Meißner
87′ Manuel Schäffler
Manuel Paul Wintzheimer60′

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w jedenastce HSV doszło do zmiany. David Kinsombi wszedł za Ludovita Reisa. W 116. minucie w zespole FC Nuernberg doszło do zmiany. Fabian Nürnberger wszedł za Matsa Moellera.

Tuż przed końcem dogrywki arbiter pokazał kartkę Faride Alidou z jedenastki gości.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek drużyna HSV pokonała zawodników FC Nuernberg 4-2. Swoją drużynę pogrążył Lino Tempelmann, który nie wykorzystał karnego.

Jedenastka HSV zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Nuernberg, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Zespół FC Nuernberg wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości wymieniła pięciu zawodników.