1. FC Nuernberg - FC St. Pauli 1-2 (0-1). Liga niemiecka - 21. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 21. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 14 lutego, drużyna FC Nuernberg przegrała z FC St. Pauli 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze.

O. Marmoush 65'

Jedenastka FC St. Pauli przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół FC St. Pauli wygrał aż osiem razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC St. Pauli: Philippowi Ziereisowi w 8. i Jamesowi Lawrence'owi w 16. minucie.

W 21. minucie za Noela Knothego wszedł Tim Latteier. W 36. minucie arbiter pokazał kartkę Tomowi Kraußowi, zawodnikowi gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze FC St. Pauli nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu Guido Burgstaller dał prowadzenie swojej jedenastce. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Omar Marmoush.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC St. Pauli.

Na drugą połowę drużyna FC Nuernberg wyszła w zmienionym składzie, za Toma Kraußa, Asgera Sørensena weszli Manuel Schäffler, Georg Margreitter. Trener FC St. Pauli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 50. minucie na plac gry wszedł Afeez Aremu, a murawę opuścił Eric Smith.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC St. Pauli w 65. minucie spotkania, gdy Omar Marmoush zdobył z karnego drugą bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Nuernberg doszło do zmiany. Dennis Borkowski wszedł za Fabiana Schleusenera.

W 68. minucie sędzia przyznał kartkę Manuelowi Schäfflerowi z jedenastki gospodarzy.

Mimo że drużyna FC Nuernberg nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 106 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Dennis Borkowski. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tim Latteier.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Igora Matanovica, zawodnika FC St. Pauli. Jedenastce FC Nuernberg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FC St. Pauli.

Dejan Stojanovic
21′ Noel Knothe
Sebastian Ohlsson
Lukas Mühl
Philipp Ziereis8′
46′ Asger Sørensen
Rodrigo Zalazar Martínez
36′ 46′ Tom Krauß
Daniel-Kofi Kyereh85′
Fabian Nürnberger
Eric Anders Smith50′
66′ Fabian Schleusener
Daniel Buballa
46′ Georg Margreitter
Tore Reginiussen85′
Hanno Behrens
Luca-Milan Zander85′
66′  77′ Dennis Borkowski
Afeez Aremu50′
21′ Tim Latteier
Rico Benatelli
Linus Rosenlöcher
Lukas Daschner
46′ 68′ Manuel Schäffler
Max Dittgen78′
Erik Shuranov
Igor Matanovic85′ 90′

Jedenastka FC Nuernberg zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna FC St. Pauli w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.