1. FC Nuernberg - 1. FC Heidenheim 1846 4-0 (1-0). Liga niemiecka - 11. kolejka 2. Bundesligi

23 października na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze odbył się mecz 11. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Nuernberg i FC Heidenheim. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Nuernberg 4-0. Na stadionie stawiło się 23 056 widzów.

11. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-10-23 13:30 | Stadion: Max-Morlock-Stadion | Widzów: 23056 | Arbiter: Thorben Siewer
M. Malone 89' (samob.)

Zespół FC Nuernberg bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków jedenastka FC Heidenheim wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół FC Nuernberg w końcu przyniosły efekt bramkowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Mats Moeller.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Nuernberg.

W 51. minucie kartkę otrzymał Dženis Burnić z FC Heidenheim.

Jedenastka FC Heidenheim ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Erik Shuranov. Przy strzeleniu gola pomógł Lino Tempelmann.

W 60. minucie za Roberta Leipertza wszedł Maurice Malone. W tej samej minucie w drużynie FC Heidenheim doszło do zmiany. Christian Kühlwetter wszedł za Stefana Schimmera. W 66. minucie kartkę dostał Jan Schöppner, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Nuernberg w 66. minucie spotkania, gdy Johannes Geis strzelił trzeciego gola. W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Konstantin Kerschbaumer, Andreas Geipl, a na ich miejsce weszli Jan Schöppner, Dženis Burnić.

Po chwili trener FC Heidenheim postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Florian Pick, a murawę opuścił Marvin Rittmüller. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Andreas Geipl, piłkarz FC Heidenheim. Chwilę później trener FC Nuernberg postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Matsa Moellera. Na boisko wszedł Taylan Duman, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 89. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Heidenheim Maurice Malone. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Kevin Müller
87′ Enrico Valentini
Marvin Lee Rittmüller77′
88′ Lino Tempelmann
Robert Leipertz60′
 66′ Johannes Geis
Tobias Mohr
 45′ 82′ Mats Moeller Daehli
Jan Schöppner66′ 69′
82′ Nikola Dovedan
Tim Kleindienst
 52′ 82′ Erik Shuranov
Stefan Schimmer60′
Carl Klaus
Vitus Eicher
87′ Kilian Fischer
Marnon Thomas Busch
Konstantin Rausch
Jonas Föhrenbach
Mario Suver
Andreas Geipl69′ 80′
82′ Taylan Duman
Konstantin Kerschbaumer69′
88′ Fabian Nürnberger
Florian Pick77′
82′ Lukas Schleimer
Christian Kühlwetter60′
82′ Manuel Schäffler
Maurice Maximilian Malone60′ 89′ (samob.)

Denis Thomalla

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Heidenheim przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.