1. FC Nuernberg - 1. FC Heidenheim 1846 3-1 (2-1). Liga niemiecka - 31. kolejka 2. Bundesligi

W meczu 31. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 24 kwietnia, drużyna FC Nuernberg wygrała z FC Heidenheim 3-1 (2-1). Pojedynek odbył się na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze.

T. Kleindienst 19'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna FC Nuernberg znajduje się na dole tabeli zajmując 13. pozycję, za to zespół FC Heidenheim zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół FC Heidenheim wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie Johannes Geis dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Robert Leipertz z zespołu gości. Była to 13. minuta spotkania.

Piłkarze FC Heidenheim nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 19. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Tim Kleindienst. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Nürnberger.

W 32. minucie za Roberta Leipertza wszedł Denis Thomalla. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FC Heidenheim wyszła w zmienionym składzie, za Tobiasa Mohra wszedł Stefan Schimmer. Trener FC Heidenheim postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marc Schnatterer, a murawę opuścił Kevin Sessa.

Zespół FC Heidenheim ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie wynik ustalił Tom Krauß. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Asger Sørensen.

W 59. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Stefanowi Schimmerowi z FC Heidenheim. W 71. minucie w zespole FC Nuernberg doszło do zmiany. Robin Hack wszedł za Erika Shuranova. Trener FC Nuernberg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dennisa Borkowskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fabian Nürnberger.

Od 74 minuty boisko opuścili zawodnicy FC Nuernberg: Mats Moeller, Tom Krauß, Nikola Dovedan, na ich miejsce weszli: Hanno Behrens, Tim Latteier, Linus Rosenlöcher. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marnona Buscha, Christiana Kühlwettera zajęli: Marvin Rittmüller, Florian Pick. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Heidenheim: Oliverowi Hüsingowi w 80. i Andreasowi Geiplowi w 84. minucie. W doliczonej czwartej minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Stefan Schimmer osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 59. minucie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Marnon Thomas Busch74′
 54′ 77′ Tom Krauß
Kevin Simone Sessa46′
 26′ 71′ Fabian Nürnberger
Robert Leipertz13′ 32′
 2′ Johannes Geis
Tobias Mohr46′
77′ Mats Moeller Daehli
Andreas Geipl84′
71′ Erik Shuranov
Christian Kühlwetter74′
90′ Nikola Dovedan
Tim Kleindienst  19′ (k.)
Christian Früchtl
Vitus Eicher
Oliver Sorg
Marvin Lee Rittmüller74′
77′ Hanno Behrens
Oliver Steurer
71′ Dennis Borkowski
Florian Pick74′
71′ Robin Hack
Marc Schnatterer46′
77′ Tim Latteier
Jan Schöppner
90′ Linus Rosenlöcher
Julian Stark
Paul-Philipp Besong
Stefan Schimmer46′ 59′ 90′

Denis Thomalla32′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Heidenheim przyznał cztery żółte i jedną czerwoną.