1. FC Magdeburg - MSV Duisburg 3-2 (2-0). Liga niemiecka - 36. kolejka 3. Ligi

8 maja na MDCC-Arena odbył się pojedynek 36. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Magdeburg i MSV Duisburg. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Magdeburg 3-2. Przy jednej z bramek asystę zaliczył Adrian Małachowski.

V. Vermeij 84'

Zespół FC Magdeburg bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała dziewiątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół MSV Duisburg (”Zebry”) wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy FC Magdeburg otworzyli wynik. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Kai Brünker. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Barış-Fahri Atik.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna FC Magdeburg, strzelając kolejnego gola. W 13. minucie wynik na 2-0 podwyższył Dominik Ernst. Przy zdobyciu bramki asystował Adrian Małachowski.

Niedługo później trener FC Magdeburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 33. minucie na plac gry wszedł Christian Beck, a murawę opuścił Kai Brünker. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Aziz Bouhaddouz z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka FC Magdeburg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriana Małachowskiego wszedł Henry Rorig. A kibice MSV Duisburg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Tomicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Moritz Stoppelkamp. Posunięcie trenera było słuszne. Davida Tomicia strzelił kontaktowego gola w 47. minucie spotkania.

Na drugą połowę jedenastka MSV Duisburg wyszła w zmienionym składzie, za Connora Krempickiego, Aziza Bouhaddouza weszli Federico Palacios, Vincent Vermeij.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Gola na 2-1 w tej samej minucie strzelił David Tomić. Asystę przy bramce zanotował Vincent Vermeij.

W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Henremu Rorigowi, piłkarzowi FC Magdeburg.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Magdeburg w 57. minucie spotkania, gdy Barış-Fahri Atik strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Thore-Andreasa Jacobsena.

W 67. minucie Dominik Ernst zastąpił Briana Koglina. W tej samej minucie Florian Kath został zmieniony przez Sirlorda Conteha, co miało wzmocnić zespół FC Magdeburg. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marlona Freya na Sinana Karweinę w 79. minucie oraz Maximiliana Jansena na Tobiasa Flecksteina w tej samej minucie. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Alexandra Bittroffa, zawodnika gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 84. minucie wynik ustalił Vincent Vermeij. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł David Tomić.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce FC Magdeburg doszło do zmiany. Sören Bertram wszedł za Barışa-Fahriego Atika. Drużynie MSV Duisburg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki FC Magdeburg.

Leo Weinkauf
 13′ 67′ Dominik Ernst
Joshua Bitter
Tobias Müller
Dominik Schmidt
82′ Alexander Bittroff
Arne Sicker
Léon Bell Bell
Lukas Scepanik
Thore-Andreas Jacobsen
Maximilian Jansen80′
 57′ 87′ Barış-Fahri Atik
Ahmet Emin Engin
67′ Florian Kath
Moritz Stoppelkamp46′
46′ Adrian Małachowski
Marlon Frey79′
Andreas Müller
Connor Krempicki46′
 8′ 33′ Kai Brünker
Aziz Bouhaddouz45′ 46′
Tom Schlitter
Jonas Brendieck
67′ Brian Lukas Koglin
Tobias Fleckstein80′
46′ 50′ Henry Rorig
Maximilian Sauer
87′ Sören Bertram
David Tomić46′  47′
Ole Hoch
Sinan Karweina79′
33′ Christian Beck
Federico Palacios Martinez46′
67′ Sirlord Calvin Conteh
Vincent Vermeij46′  84′

Zawodnicy FC Magdeburg obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.