1. FC Magdeburg - KFC Uerdingen 05 1-1 (1-0). Liga niemiecka - 18. kolejka 3. Ligi

9 stycznia na MDCC-Arena odbył się pojedynek 18. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Magdeburg i KFC Uerdingen 05. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

T. Müller 54' (samob.)

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05: Timowi Albutatowi w 34. i Edvinasowi Girdvainisowi w 40. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze FC Magdeburg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 42. minucie Sören Bertram dał prowadzenie swojej drużynie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Magdeburg: Andreasowi Müllerowi w 43. i Sörenowi Bertramowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Magdeburg.

W 54. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik FC Magdeburg Tobias Müller. W 69. minucie Christian Beck zastąpił Saliou Sanégo.

W tej samej minucie w drużynie KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Gustav Marcussen wszedł za Heinza Mörschla. Trener FC Magdeburg postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Sörena Bertrama i na pole gry wprowadził napastnika Léona Bella. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener KFC Uerdingen 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Christian Kinsombi, a murawę opuścił Muhamed Kiprit.

Edvinas Girdvainis z KFC Uerdingen 05 w 78. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 40. minucie. W 85. minucie Andreas Müller został zmieniony przez Sebastiana Jakubiaka, co miało wzmocnić zespół FC Magdeburg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kolję Pusch na Mike Feigenspana. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Patrick Göbel
54′ (samob.) Tobias Müller
Tim Albutat34′
 42′ 45′ 74′ Sören Bertram
Fridolin Wagner
Raphael Sanchez Obermair
Gino Fechner
43′ 85′ Andreas Müller
Heinz Mörschel69′
Sirlord Calvin Conteh
Muhamed Enes Kiprit74′
69′ Christian Beck
Rijad Kobiljar
85′ Sebastian Jakubiak
Hans-Alexandre Anapak-Baka
74′ Léon Bell Bell
Mike Feigenspan87′
69′ Saliou Sané
Christian Kinsombi74′
Daniel Steininger
Gustav Ølsted Marcussen69′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom FC Magdeburg przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.