1. FC Magdeburg - FC Würzburger Kickers 1-2 (0-1). Liga niemiecka - 9. kolejka 3. Ligi

18 września na MDCC-Arena odbyło się starcie 9. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Magdeburg i Wuerzburger Kickers. Mecz zakończył się zwycięstwem Wuerzburger Kickers 2-1. Na stadionie zasiadło 15 200 widzów. Jedną z bramek zdobył David Kopacz.

R. Herrmann 52'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Wuerzburger Kickers przebywa na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to jedenastka FC Magdeburg zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wuerzburger Kickers w piątej minucie spotkania, gdy David Kopacz zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Moritz Heinrich.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Wuerzburger Kickers.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Louisowi Breunigowi, zawodnikowi Wuerzburger Kickers.

Zespół FC Magdeburg ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Herrmann. Przy strzeleniu gola pomógł Mirnes Pepić.

W 54. minucie za Louisa Breuniga wszedł Alexander Lungwitz. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 59. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Tobiasowi-Mbunjirowi Knostowi i Moritzowi Heinrichowi. Chwilę później trener FC Magdeburg postanowił wzmocnić formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Tima Sechelmanna. Na boisko wszedł Tobias Müller, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 62. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Wuerzburger Kickers: Dominik Meisel, Robert Herrmann, Marvin Pourié, Moritz Heinrich, na ich miejsce weszli: Fanol Përdedaj, Niklas Hoffmann, Saliou Sané, Tizian Hümmer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Floriana Katha, Jana Schulera zajęli: Kai Brünker, Maximilian Franzke.

Piłkarze FC Magdeburg w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 88. minucie bramkę kontaktową zdobył Andreas Müller. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Raphael Sanchez.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Saliou Sanému z zespołu gości. Drużynie FC Magdeburg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Wuerzburger Kickers.

Hendrik Bonmann
59′ Tobias-Mbunjiro Knost
Leon Schneider
Alexander Bittroff
Lars Dietz
62′ Tim Sechelmann
Tobias Kraulich
62′ Florian Kath
Louis Breunig50′ 54′
Amara Condé
David Peter Kopacz  5′
Raphael Sanchez Obermair
Robert Herrmann  52′ 78′
 88′ Andreas Müller
Dominik Meisel77′
Jason Ceka
Mirnes Pepić
79′ Jan Luca Schuler
Christian Strohdiek
62′ Tobias Müller
Dennis Waidner
Ole Hoch
Niklas Hoffmann78′
Julian Rieckmann
Fanol Përdedaj77′
62′ Kai Brünker
Tizian Hümmer87′
79′ Maximilian Franzke
Vladimir Nikolaev Nikolov
Luka Slišković
Saliou Sané87′ 90′

Przewaga drużyny FC Magdeburg w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Magdeburg, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedenastka FC Magdeburg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.