1. FC Magdeburg - FC Ingolstadt 04 2-0 (1-0). Liga niemiecka - 30. kolejka 3. Ligi

3 kwietnia na MDCC-Arena odbył się mecz 30. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Magdeburg i FC Ingolstadt. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Magdeburg 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Małachowskiego występującego w FC Magdeburg.

K. Brünker 51'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna FC Magdeburg przebywa na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to jedenastka FC Ingolstadt zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FC Ingolstadt wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Magdeburg w 12. minucie spotkania, gdy Barış-Fahri Atik zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Kai Brünker.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Filipowi Bilbii z FC Ingolstadt. Była to 40. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Magdeburg.

Trener FC Ingolstadt wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Caniggię Ginolę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Merlin Röhl. Drugą połowę jedenastka FC Ingolstadt rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dominika Frankego, Filipa Bilbiję weszli Caiuby, Patrick Sussek.

Zespół FC Ingolstadt ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kai Brünker. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Barış-Fahri Atik.

Po chwili trener FC Magdeburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Sirlord Conteh, a murawę opuścił Sebastian Jakubiak. W 63. minucie za Fatiha Kayę wszedł Justin Butler. Od 67. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Thomas Leon Keller
90′ Alexander Bittroff
Tobias Schröck
Raphael Sanchez Obermair
Dominik Franke46′
Adrian Małachowski
Merlin Röhl46′
59′ Sebastian Jakubiak
Marc Stendera
 12′ 82′ Barış-Fahri Atik
Filip Bilbija40′ 46′
Thore-Andreas Jacobsen
Marcel Gaus67′
82′ Andreas Müller
Fatih Kaya63′
 51′ 69′ Kai Brünker
Stefan Kutschke
Timon Moritz Weiner
Robert Jendrusch
82′ Philipp Harant
Jonatan Kotzke
82′ 90′ Timo Perthel
Ilmari Niskanen
Henry Rorig
Patrick Sussek46′
69′ Sören Bertram
Justin Butler63′
Léon Bell Bell
Caiuby Francisco da Silva46′
59′ Sirlord Calvin Conteh
Caniggia Ginola Elva46′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.