1. FC Koeln - VfL Osnabrück 1-0 (1-0). Puchar Niemiec

22 grudnia na RheinEnergieStadion w Kolonii odbył się mecz rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami FC Koeln a VfL Osnabrueck. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Koeln 1-0, który wywalczył awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

A. Modeste 45'

Od pierwszych minut jedenastka FC Koeln zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu VfL Osnabrueck była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Anthony Modeste dla drużyny FC Koeln. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ondrej Duda.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Koeln.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ismaila Jakobsa z FC Koeln, a w 54. minucie Briana Henninga z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Ismaila Jakobsa wszedł Jan Thielmann.

Między 58. a 69. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Koeln: Anthony Modeste, Salih Özcan, na ich miejsce weszli: Elvis Rexhbecaj, Jonas Hector. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Briana Henninga, Christiana Santosa zajęli: Ludovit Reis, Marc Heider. Trener VfL Osnabrueck postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Sebastiana Kerka i na pole gry wprowadził napastnika Luca Ihorsta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole VfL Osnabrueck doszło do zmiany. Niklas Schmidt wszedł za Ulricha Taffertshofera.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Sebastiaanowi Bornauwowi, piłkarzowi gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Maurice Trapp
85′ Sebastiaan Bornauw
Timo Beermann
Noah Katterbach
Maurice Michael Multhaup
69′ Salih Özcan
Etienne Amenyido
 45′ 69′ Anthony Modeste
Sebastian Kerk80′
51′ 54′ Ismail Joshua Jakobs
David Blacha
69′ Jonas Hector
Ludovit Reis58′
69′ Elvis Rexhbeçaj
Niklas Schmidt80′
54′ Jan Thielmann
Marc Heider58′
Toluwalase Emmanuel Arokodare
Luc Ihorst80′

Drużyna FC Koeln była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy FC Koeln dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół VfL Osnabrueck w drugiej połowie wymienił czterech graczy.