1. FC Kaiserslautern - 1. FC Saarbrücken 2-1 (2-1). Liga niemiecka - 32. kolejka 3. Ligi

W spotkaniu 32. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 17 kwietnia, zespół FC Kaiserslautern zwyciężył z FC Saarbrücken 2-1 (2-1). Starcie odbyło się na Fritz-Walter-Stadion.

M. Zeitz 22'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FC Kaiserslautern (”FCK”) znajduje się na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to zespół FC Saarbrücken zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze FC Kaiserslautern nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Daniel Hanslik.

W 14. minucie kartkę dostał Manuel Zeitz, zawodnik FC Saarbrücken.

Piłkarze FC Saarbrücken odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 22. minucie Manuel Zeitz wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Anthony Barylla.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Kaiserslautern w 24. minucie spotkania, gdy Daniel Hanslik strzelił drugiego gola. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Saarbrücken w tym sezonie, pojawił się Boné Uaferro, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 33. minucie Jaysona Breitenbacha. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolása Sessę z FC Kaiserslautern, a w 36. minucie Boné Uaferra z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Drugą połowę jedenastka FC Saarbrücken rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fanola Përdedaja wszedł Sebastian Jacob. W 63. minucie Nicolás Sessa został zmieniony przez Anasa Bakhata.

W tej samej minucie w drużynie FC Saarbrücken doszło do zmiany. Markus Mendler wszedł za Minosa Gourasa. A trener FC Kaiserslautern wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eliasa Hutha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marvin Pourié. W 71. minucie Jean Zimmer został zmieniony przez Kennego Redonda, a za Anasa Ouahima wszedł na boisko Carlo Sickinger, co miało wzmocnić zespół ”FCK”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicklasa Shipnoskiego na Kianza Gonzáleza-Froese'a.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Daniel Hanslik z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta spotkania.

Jayson Breitenbach33′
34′ 63′ Nicolás Sessa
Tobias Jänicke
Philipp Hercher
Fanol Përdedaj46′
 11′, 24′ 90′ Daniel Patrick Hanslik
Marin Šverko
78′ Anas Ouahim
Luca Kerber
71′ Jean Zimmer
Minos Gouras63′
71′ Marvin Pourié
Nicklas Shipnoski74′
Matheo Raab
Ramon Castellucci
63′ Anas Bakhat
Mario Müller
Luca Jensen
Boné Uaferro33′ 36′
71′ Kenny Prince Redondo
Kianz González-Froese74′
78′ Carlo Sickinger
Markus Mendler63′
71′ Elias Huth
Timm Golley
Marlon Ritter
Sebastian Jacob46′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.