1. FC Heidenheim 1846 - SV Darmstadt 1898 2-1 (1-0). Liga niemiecka - 8. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 8. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 24 września, drużyna FC Heidenheim wygrała z SV Darmstadt 2-1 (1-0). Mecz na Voith-Arena w Heidenheim an der Brenz obejrzało 5 095 widzów.

P. Tietz 52'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna SV Darmstadt wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie kartką został ukarany Lasse Sobiech, piłkarz SV Darmstadt.

W 14. minucie karnego dla FC Heidenheim nie wykorzystał Tim Kleindienst strzelając obok bramki. W 33. minucie arbiter pokazał kartkę Oliverowi Hüsingowi z FC Heidenheim.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Heidenheim w 40. minucie spotkania, gdy Tobias Mohr strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Heidenheim.

Drugą połowę jedenastka SV Darmstadt rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lasse Sobiecha wszedł Thomas Poppler.

Drużyna SV Darmstadt otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 52. minucie bramkę wyrównującą zdobył Phillip Tietz. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Luca Pfeiffer.

W 61. minucie Nemanja Celic został zmieniony przez Emira Karica. W 67. minucie w zespole FC Heidenheim doszło do zmiany. Florian Pick wszedł za Maurice Malone'a. Kibice FC Heidenheim nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Leipertza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Denis Thomalla. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 78. minucie Tobias Mohr został zmieniony przez Kevina Sessę, a za Tima Kleindiensta wszedł na boisko Stefan Schimmer, co miało wzmocnić jedenastkę FC Heidenheim. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Pfeiffer na Aarona Seydela.

Zawodnicy FC Heidenheim w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie Stefan Schimmer dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Robert Leipertz.

W 87. minucie Christian Kühlwetter został zmieniony przez Dženisa Burnicia, co miało wzmocnić jedenastkę FC Heidenheim. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mathiasa Honsaka na Benjamina Gollera. W następstwie utraty bramki trener SV Darmstadt postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Matthiasa Badera i na pole gry wprowadził napastnika Ericha Berkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Normanowi Theuerkaufowi i Erichowi Berce.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Lasse Sobiech12′ 46′
33′ Oliver Hüsing
Patric Pfeiffer
90′ Norman Theuerkauf
Fabian Holland
67′ Maurice Maximilian Malone
Nemanja Celic61′
67′ Denis Thomalla
Tobias Kempe
87′ Christian Kühlwetter
Klaus Gjasula
 40′ (k.) 78′ Tobias Mohr
Mathias Honsak89′
Jan Schöppner
Luca Pfeiffer81′
14′ (k.) 78′ Tim Kleindienst
Jannik Müller
87′ Dženis Burnić
Thomas Mattias Poppler Isherwood46′
Andreas Geipl
Clemens Riedel
67′ Florian Pick
Frank Ronstadt
78′ Kevin Simone Sessa
Benjamin Goller89′
67′ Robert Leipertz
Erich Berko89′ 90′
78′  84′ Stefan Schimmer
Aaron Seydel81′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy SV Darmstadt obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.