Szaleństwo na trybunach. Przegrywali już 0:7, ale ruszyli z odwetem. Mają awans!

Niebywała historia rozegrała się na lokalnym szczeblu batalii o Puchar Niemiec. W meczu SG Oldenburg - SV Wasbek po 51 minutach było już 0:7. Gospodarze przypuścili szaleńczą pogoń i zdołali odrobić straty w siódmej minucie doliczonego czasu gry. A potem wygrali serię rzutów karnych 12:11 i świętowali awans. O meczu informują media w całej Europie. Dzięki heroicznemu zrywowi triumfatorzy w kilkadziesiąt minut zyskali status bohaterów.

Piłka nożna
Piłka nożna/materiały prasowe/materiały prasowe

Stawką spotkania był awans do ćwierćfinału Pucharu Niemiec na szczeblu lokalnym. Wydawało się, że piłkarze SG Oldenburg nie mają dobrego dnia - po 51 minutach przegrywali 0:7. Ale to, co zrobili potem, okazało się czymś niewyobrażalnym.

Pierwsze trafienie gospodarze zaliczyli w 58. minucie. Potem zdobywali kolejne bramki tak długo, aż w końcu doprowadzili do remisu. Straty udało im się odrobić w 90+7.minucie. W serii rzutów karnych wykazali się większą precyzją, wygrywając 12:11.

Myśleli już tylko o tym, żeby nie przegrać dwucyfrowo. Sami urządzili kanonadę

- Osobiście nigdy nie słyszałem o wyniku 0:7 i awansie drużyny, która przegrywała. Osiągnęliśmy coś historycznego. To po prostu niewiarygodne - powiedział po ostatnim gwizdku trener zwycięskiej ekipy Jens Theuerkauf, cytowany przez serwis fehmarn24.de.

Już do przerwy widniał rezultat 0:6. - W tamtym momencie nikt nie wierzył w zwrot. Chodziło raczej o to, żeby nie dać się zestrzelić dwucyfrowo - tłumaczy szkoleniowiec zespołu z Oldenburga.

- W tamtym momencie nikt nie wierzył w zwrot. Chodziło raczej o to, żeby nie dać się zestrzelić dwucyfrowo.

~ Trener zwycięzców Jens Theuerkauf

Po zdobyciu siódmej bramki goście wyczerpali limit zmian i to w końcowym rozrachunku okazało się błędem. Na domiar złego od 82. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jednego z zawodników.

Tymczasem na trybunach temperatura rosła z minuty na minutę. - Przy stanie 4:7 nagle wszyscy uwierzyli w wielki cud. Widzowie, którzy pozostali na stadionie po przerwie, wpadli w euforię - opowiada Theuerkauf. Gdy seria "jedenastek" siłą rozpędu także padła łupem miejscowych, w mieście zaczęło się święto... które końca na razie nie widać.

Infantino odwiedza stadion Mistrzostw Świata FIFA BC Place Vancouver/AP/© 2024 Associated Press