Puchar Niemiec. Wymęczony awans Herthy. Krzysztof Piątek wszedł z ławki

Hertha BSC z dużymi problemami pokonała grające w Regionallidze Preussen Muenster w 1/16 Pucharu Niemiec. Krzysztof Piątek wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Mecz z drużyną grającą kilka klas rozgrywkowych niżej miał być dla Herthy spacerkiem. Miał, bowiem Preussen Muenster sprawiło faworytowi nieoczekiwane problemy.

Berlińczycy prowadzili od 3. minuty po bramce Stefana Joveticia i asyście mającego za sobą występy dla polskiej (oraz także niemieckiej) młodzieżówki Dennisa Jastrzembskiego. Preussen wyrównało jeszcze przed przerwą.

Krzysztof Piątek wszedł z ławki, Hertha uniknęła kompromitacji

Hertha od początku drugiej połowy grała z przewagą jednego zawodnika, a mimo to otarła się o dogrywkę. Gra drużyny z Bundesligi ruszyła dopiero w ostatnim kwadransie - zbiegło się to w czasie z wejściem na boisko Krzysztofa Piątka.

Ostatecznie bramki w końcówce zdobyli Ishak Belfodil oraz Marco Richter i Hertha awansowała do 1/8 finału Pucharu Niemiec.

W innym spotkaniu Schalke 04 Gelsenkirchen (z Marcinem Kamińskim w składzie) odpadło z rywalizacji, przegrywając 0-1 z TSV 1860 Monachium. Awans do kolejnej rundy wywalczyły RB Lipsk oraz TSG Hoffenheim.