Puchar Niemiec. Eintracht Brunszwik - Borussia Dortmund 0-2. Wygrana i awans BVB, zagrał Kobylański

Borussia Dortmund wygrała z Eintrachtem Brunszwik 2-0 (1-0) w ramach drugiej rundy Pucharu Niemiec. W ekipie z Brunszwiku zagrał Martin Kobylański, w BVB cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Piszczek.

Szybko, bo już w 12. minucie, faworyt objął prowadzenie. Bramkę dla gości zdobył obrońca Matts Hummels, który agresywnie dopadł do piłki po wrzutce z rzutu wolnego i bliska wpakował ją do bramki na 1-0.

Na kolejne trafienie przyszło poczekać niemal do końca zawodów. W międzyczasie piłkarze obu drużyn toczyli dosyć wyrównany pojedynek. W podstawowym składzie Eintrachtu do gry wyszedł polski napastnik (ustawiony w tym meczu w pomocy) Martin Kobylański.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Polak odpowiadał za cześć stałych fragmentów w ekipie gospodarzy i po jednym z nich stworzył zamieszanie w polu karnym BVB. Ostatecznie swój udział w spotkaniu zakończył na 73. minucie, gdy został zmieniony.

Łukasz Piszczek ani na chwile nie zameldował się na placu gry. W końcowym fragmencie Jadon Sancho, który asystował przy trafieniu na 1-0, tym razem sam skierował futbolówkę do bramki. Zrobił to wykorzystując sytuację sam na sam, mijając bramkarza w pełnym biegu.

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 0-2 (0-1)

Bramki: 1-0 Matts Hummels (12), 2-0 Jadon Sancho (90+2)