Puchar Niemiec. Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 2-1 w drugim półfinale

W drugim półfinale Pucharu Niemiec Bayern Monachium pokonał 2-1 Eintracht Frankfurt. Zwycięską bramkę zdobył Robert Lewandowski. W wielkim finale Bawarczycy zagrają 4 lipca w Berlinie z Bayerem Leverkusen. Początkowo sędzia nie uznał trafienia Polaka, sądząc, że był spalony. Po interwencji VAR-u zmienił zdanie.

D. da Costa 69'

W bieżącej edycji Pucharu Niemiec pozostała już tylko jedna niewiadoma. Wczoraj pierwszym finalistą został Bayer Leverkusen po wyjazdowym zwycięstwie 3-0 nad czwartoligowym 1. FC Saarbruecken. Przeciwnikiem "Aptekarzy" w decydującym boju będzie Bayern.

Już po niespełna 10 minutach Bawarczycy powinni prowadzić różnicą dwóch bramek. Najpierw bliski otwarcia listy strzelców był Mueller, ale po jego uderzeniu głową piłkę z linii bramkowej wybił Chandler. Potem wydawało się, że na liście strzelców musi znaleźć się Lewandowski, ale gdy miał przed sobą pustą bramkę - futbolówka przeleciała mu między nogami!

Nie minął jednak kwadrans, a Bayern znalazł się na prowadzeniu. "Lewy" miał kłopoty z przyjęciem piłki, dopadł jednak do niej Mueller - zacentrował miękko do Periszicia, a ten głową dopełnił formalności.

Przed szansą na podwyższenie prowadzenia dwukrotnie stanął Coman. Miał idealną ku temu okazję, gdy uderzał z ostrego kąta na pustą bramkę. Uczynił to jednak tak nieporadnie, że piłka zatrzymała się tylko na bocznej siatce. W kolejnej akcji przymierzył z kolei mocno i czysto, ale wysoko nad poprzeczką.

Na pierwszą groźną akcję Lewandowskiego musieliśmy czekać do 31. minuty. Kapitan reprezentacji Polski w polu karnym rywala zwiódł dwóch defensorów i oddał atomowy strzał. Na posterunku był jednak Trapp - interweniował z najwyższym trudem, ale skutecznie.

Początek drugiej odsłony nie przyniósł huraganowych ataków Eintrachtu. Defensywa Bayernu spisywała się bez zarzutu, co w ekipie gości budziło coraz większą frustrację. Jej kumulacją był brutalny faul na Kimmichu, który z zakrwawioną głową musiał na chwilę opuścić murawę, by zmienić koszulkę. Co ciekawe, agresor nie został ukarany nawet żółtą kartką.

Wystarczył jednak moment nieuwagi w szeregach obronnych gospodarzy i zrobiło się 1-1. Bramkową akcję przeprowadzili dwaj dublerzy. W polu karnym "zakręcił" Kamada, odegrał do Da Costy, a ten strzałem bez przyjęcia doprowadził do wyrównania.

Na kwadrans przed końcem swoje zrobił Lewandowski. Zakończył zespołową akcję strzałem do pustej bramki, ale nie mógł cieszyć się od razu po uderzeniu. Sędzia linowy pokazał bowiem spalonego. Arbiter zarządził analizę VAR. Po dwóch minutach wskazał jednak na środek boiska.

To był cios na wagę awansu do berlińskiego finału!

Półfinał Pucharu Niemiec:
Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 2-1

1-0 Periszić (14. głową), 1-1 Da Costa (69.), 2-1 Lewandowski (75.)

Almamy Touré66′
86′ Leon Goretzka
Timothy Chandler
Joshua Kimmich
Mijat Gaćinović66′
 14′ 44′ 61′ Ivan Periszić
Stefan Ilsanker77′
 74′ Robert Lewandowski
Dominik Kohr77′
61′ Kingsley Coman
Eric Durm
61′ 90′ Lucas Hernández Pi
Makoto Hasebe
Álvaro Odriozola Arzallus
Danny Vieira da Costa66′  69′
86′ Aginaga Javi Martinez
Jonathan de Guzmán
Sarpreet Singh
Daichi Kamada66′
61′ Alcantara Thiago