HSV Hamburg - RB Lipsk 1-3 w półfinale Pucharu Niemiec

RB Lipsk zagra w finale Pucharu Niemiec! W półfinale drużyna z Lipska pokonała 3-1 HSV Hamburg. W finale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Bayern Monachium - Werder Brema.

Niemcy - Puchar Niemiec
2019-04-23 20:45 | Stadion: Volksparkstadion | Widzów: 52365 | Arbiter: F. Brych
E. Forsberg 72'

Drużyna HSV Hamburg dość niespodziewanie znalazła się w Pucharze Niemiec, gdzie jest jedyną drużyną spoza Bundesligi, z której spadła w zeszłym roku - po raz pierwszy od czasu powstania ligi. W drodze do półfinału Hamburg nie spotkał się jednak z żadną drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Inaczej rzecz miała się z RB Lipsk, które w dwóch poprzednich meczach bez straty gola pokonało TSG 1899 Hoffenheim oraz VfL Wolfsburg.

Drużyna z Lipska bardzo szybko wyszła na prowadzenie. Już w 12. minucie po dobrze rozegranym rzucie rożnym piłkę do bramki rywala głową skierował Yussuf Poulsen i było 1-0.

Lipsk poszedł za ciosem i w kolejnej akcji w obramowanie bramki trafił Marcel Sabitzer. Wydawało się, że kolejne gole dla ekipy z Bundesligi są tylko kwestią czasu, ale stało się inaczej. Fatalny błąd na własnej połowie popełnił Kevin Kampl, tracąc piłkę na rzecz Bakery’ego Jatty. Ten bez namysłu uderzył na bramkę z dalszej odległości i spektakularnie przelobował bramkarza!

Tuż po przerwie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Gol został zapisany jako samobójcze trafienie Vasilije Janjicicia, który próbował wybić zmierzającą do pustej bramki piłkę.

W 72. minucie awans Lipska do półfinału przypieczętował Emil Forsberg. Napastnik uderzył zza pola karnego i bramkarz był bez szans wobec mocnego uderzenia!

Marcel Halstenberg
69′ Josha Mamadou Karaboue Vagnoman
Lukas Klostermann
Léo Lacroix
Ibrahima Konaté
Rick van Drongelen
Vilmos Tamás Orban58′
53′ (samob.) 73′ Vasilije Janjičić
Kevin Kampl90′
 23′ Bakery Jatta
Konrad Laimer
Gideon Jung
Marcel Sabitzer90′
79′ Orel Mangala
Diego Demme90′
79′ Lewis Harry Holtby
Amadou Haidara90′
73′ Aaron Hunt
Stefan Ilsanker
69′ Hee-Chan Hwang
Jean-Kévin Augustin
Manuel Wintzheimer
Matheus Santos Carneiro da Cunha

HSV Hamburg - RB Lipsk 1-3 (1-1)

Bramki: 0-1 Poulsen (12.), 1-1 Jatta (24.), 1-2 Janjicic (53. - bramka samobójcza), 1-3 Forsberg (72.).