Wielkie przełamanie polskiego snajpera. Dał popis w stolicy, jest bohaterem

W znakomitym stylu przypomniał o sobie Dawid Kownacki. Napastnik Fortuny Duesseldorf został bohaterem wyjazdowego spotkania z Herthą Berlin, wygranego przez jego zespół 2:0. Polak w pierwszym kwadransie zdobył bramkę, a po przerwie popisał się asystą. Przełamał w ten sposób snajperską niemoc. To jego pierwszy gol po 16 miesiącach wyczekiwania.

Dawid Kownacki (z lewej) ponownie na liście strzelców
Dawid Kownacki (z lewej) ponownie na liście strzelców /Newspix

Przygoda Dawida Kownackiego z Bundesligą okazała się nieudana. W Werderze Brema spędził tylko sezon. Nie spełnił pokładanych w nim nadziei i wrócił do Fortuny Duesseldorf (roczne wypożyczenie), na drugi szczebel rozgrywkowy.

W dwóch pierwszych występach nie wpisał się na listę strzelców. Ale już kolejne spotkanie należało do niego. W niedzielne popołudnie zdobył bramkę i zanotował asystę w wyjazdowym meczu z Herthą Berlin, wygranym przez jego zespół 2:0.

Kownacki przełamał snajperską niemoc. Gol, asysta i tytuł MVP po meczu w Berlinie

Kownacki znalazł się w wyjściowej jedenastce i przebywał na murawie do 81. minuty. Na listę strzelców wpisał się w 13. minucie, otwierając rezultat. W drugiej połowie popisał się asystą, gdy do siatki trafiał Jona Niemiec

Dla Polaka to pierwszy gol od 28 maja 2023 roku. Pokonał wówczas bramkarza rywali dwukrotnie w starciu z 1. FC Kaiserslautern.

Po pięciu kolejkach Fortuna plasuje się na pozycji lidera 2. Bundesligi. Nie zaznała jeszcze porażki i legitymuje się najskuteczniejsza defensywą w lidze (jedna bramka stracona). Aktualny dorobek drużyny to cztery triumfy i remis.

27-letni piłkarz od dłuższego czasu nie jest powoływany do drużyny narodowej. Po raz ostatni z białym orłem na piersi zagrał 1 czerwca 2021 roku. W towarzyskim meczu z Rosją (1:1) przebywał wówczas na murawie przez 56 minut.

Szkolenie przyczyną wyników reprezentacji? Dyskusja w Cafe Futbol. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport