Znakomita seria Calgary Flames w NHL

Hokeiści Calgary Flames notują kapitalną serię w NHL. Pokonując 5-3 Edmonton Oilers, wygrali 11. mecz z rzędu na własnym lodowisku. Sporo bójek oglądali kibice w starciu Dallas Stars z St. Louis Blues.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Wydawało się, że twierdza w Calgary w końcu padnie, bo po pierwszej tercji goście z Edmonton prowadzili 2-0. Benoit Pouliot trafił w 17. i 19. minucie.

W połowie trzeciej tercji goście prowadzili jeszcze 3-1, ale wtedy Flames przypomnieli sobie, że u siebie nie przegrywają i jeszcze w drugiej tercji zdobyli trzy bramki, wychodząc na prowadzenie.

Gospodarze potrzebowali niespełna siedmiu minut, by ze stanu 1-3 wyjść na 4-3.

Na dwie minuty przed końcem Mark Giordano ustalił wynik meczu na 5-3.

Dallas Stars wygrali u siebie 3-0 z St. Louis Blues. Zawodnicy obu zespołów nie szczędzili sobie razów, doszło do kilku pojedynków na pięści (zobacz film).

Dopiero w dogrywce rozstrzygnął się mecz Colorado Avalanche z Arizona Coyotes, wygrany przez gości 2-1.