Reklama

Reklama

Zmarła prawdziwa legenda. Ciężka choroba "wygrała"

Guy Lafleur, były hokeista Montreal Canadiens i członek Galerii Sław ligi NHL, zmarł w wieku 70 lat - poinformował w piątek klub z Kanady. Znany pod przydomkiem "Kwiat" słynny prawoskrzydłowy zmagał się z rakiem płuc.

Karierę w NHL rozpoczął w 1971 roku właśnie w Montreal Canadiens, z którymi pięć razy zdobył Puchar Stanleya (1973, 1976-1979). W ciągu 14 lat gry w tej drużynie zanotował 518 bramek i 728 asyst w sezonie zasadniczym oraz 57 bramek i 76 asyst w meczach play off.

Guy Lefler zaliczył sześć sezonów z rzędu z 50. golami na koncie

Był pierwszym zawodnikiem w historii NHL, który w sześciu kolejnych sezonach strzelił co najmniej 50 goli. "Nie trzeba było widzieć nazwiska i numeru na bluzie, by rozpoznać Lafleura. Odznaczał się na lodowisku elegancką i niepowtarzalną sylwetką oraz długimi blond lokami" - podkreślił komisarz ligi Gary Bettman.

Reklama

W 1985 roku Lafleur ogłosił zakończenie kariery, ale powrócił do NHL trzy lata później, broniąc barw New York Rangers i Quebec Nordiques. Definitywnie rozstał się z wyczynowym sportem w 1991.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL