Reklama

Reklama

Zespół Calgary Flames zdobył cztery bramki w niespełna pięć minut

Świetną skutecznością popisali się hokeiści Calgary Flames w pierwszej tercji meczu z New York Islanders w NHL. W niespełna pięć minut zdobyli cztery bramki. Całe spotkanie "Płomienie" wygrały 5-2.

Między 15. a 20. minutą na listę strzelców wpisali się: Michael Frolik, TJ Brodie, Michael Ferland i Sean Monahan.

W drugiej tercji gola dla "Wyspiarzy" uzyskał John Tavares, zaś w ostatniej najpierw wynik na 5-1 poprawił Kris Versteeg, a następnie rozmiary porażki Islanders zmniejszył Jason Chimera.

Drużyna Flames odniosła siódme zwycięstwo z rzędu i z dorobkiem 76 punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Lideruje Minnesota Wild (90 pkt), która w niedzielę u siebie wygrała z finalistami poprzedniego sezonu San Jose Sharks 3-1. "Rekiny" obecnie są na trzeciej pozycji na Zachodzie.

Reklama

W całym meczu hokeiści "Sharks" oddali 21 strzałów, czyli tyle samo, ile Flames w... pierwszej tercji. Ostatecznie Calgary zakończyło na 37 uderzeniach. Wspomniane cztery gole pod koniec premierowej części sprawiły, że bramkarz Islanders Thomas Greiss został zmieniony już po 20 minutach, a jego miejsce zajął Jean-Francois Berube.

Zdecydowanie najlepszy zespół całych rozgrywek Washington Capitals (95 pkt) w niedzielę nie grał, natomiast kolejne spotkanie rozegrał wicelider Wschodu Columbus Blue Jackets (88). "Niebieskie Kurtki" na wyjeździe pokonały New Jersey Devils 3-0.

Z kolei broniący tytułu zawodnicy Pittsburgh Penguins, mający również 88 punktów na koncie, zwyciężyli Buffalo Sabres 4-3, mimo że po pierwszej tercji przegrywali 0-3. W 57. minucie do remisu doprowadził Jake Guentzel, a już 50 sekund później o sukcesie "Pingwinów" przesądził Conor Sheary.

Wyniki niedzielnych meczów NHL:

Calgary Flames - New York Islanders       5-2

New Jersey Devils - Columbus Blue Jackets 0-3

Pittsburgh Penguins - Buffalo Sabres      4-3

Arizona Coyotes - Carolina Hurricanes     1-2

Anaheim Ducks - Vancouver Canucks         1-2

Colorado Avalanche - St. Louis Blues      0-3

Minnesota Wild - San Jose Sharks          3-1

Tabele NHL

Atlantic Division
1.Toronto Maple Leafs1661664933
2.Florida Panthers1443775631
3.Tampa Bay Lightning1253645627
4.Detroit Red Wings1093617123
5.Boston Bruins1170565122
6.Buffalo Sabres8113647719
7.Montreal Canadiens6162558514
8.Ottawa Senators414146739
Metropolitan Division
1.Washington Capitals1435785233
2.Carolina Hurricanes1541664331
3.New York Rangers1343605429
4.Pittsburgh Penguins1075636125
5.Columbus Blue Jackets1270675924
6.New Jersey Devils964575822
7.Philadelphia Flyers884496120
8.New York Islanders5102325212
Central Division
1.Minnesota Wild1461786429
2.St. Louis Blues1173715925
3.Winnipeg Jets1084606124
4.Colorado Avalanche1161735623
5.Nashville Predators1191586323
6.Dallas Stars1072535522
7.Chicago Blackhawks7122456716
8.Arizona Coyotes5152407712
Pacific Division
1.Calgary Flames1345724331
2.Edmonton Oilers1550775930
3.Anaheim Ducks1183706125
4.Vegas Golden Knights1290666424
5.San Jose Sharks1191555823
6.Los Angeles Kings983535421
7.Seattle Kraken8131657717
8.Vancouver Canucks7142537416
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje