Wygrane St. Louis Blues i New York Islanders w NHL

Hokeiści St. Louis Blues pokonali 4-3 Dallas Stars, a New York Islanders wygrali 2-1 z Calgary Flames w poniedziałkowych meczach NHL. Emocji nie brakowało, a oba spotkania zakończyły się po dogrywkach.

Po wygranej z Dallas hokeiści St. Louis Blues zajmują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. Lepsi są tylko Chicago Blackhawks.

W poniedziałkowym starciu ze Stars gospodarze prowadzili już 2-0 w 25. minucie meczu, gdy trafił Alex Pietrangelo. Ale to nie był koniec emocji.

Kontaktowego gola strzelił Jamie Oleksiak, a na początku trzeciej tercji wyrównał Jamie Benn. St. Louis Blues znów prowadzili po golu Davida Perrona, lecz do dogrywki doprowadził Oleksiak.

W czwartej minucie dodatkowego czasu zwycięstwo gospodarzom zapewnił Rosjanin Władimir Tarasienko.

Dogrywka potrzebna była także w starciu Islanders z Flames, wygranym 2-1 przez nowojorczyków. W 62. minucie decydujący cios zadał Thomas Hickey.

Islanders prowadzili po bramce Johna Tavaresa, a wyrównał Sean Monahan.

Islanders, mimo wygranej, zajmują ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej.