Wolski graczem meczu Phoenix Coyotes - Pittsburg Penguins (3-4)

Wojtek Wolski został wybrany najlepszym hokeistą sobotniego meczu NHL Phoenix Coyotes - Pittsburg Penguins. Urodzonemu w Zabrzu skrzydłowemu Coyotes do pełni szczęścia zabrakło jednak zwycięstwa. Jego zespół przegrał w karnych 3-4.

"Zagraliśmy naprawdę dobrze, ale powinniśmy się nauczyć grać, gdy prowadzimy. Cofnęliśmy się za bardzo zamiast walczyć o kolejnego gola" - przyznał Eric Belanger, center Phoenix.

To właśnie on zdobył pierwszego gola już w 3. minucie wykorzystując asystę Wolskiego. W 7. minucie jego drużyna prowadziła 2-0 po trafieniu Radima Vrbaty, ale na początku drugiej tercji największe gwiazdy "Pingwinów" Sidney Crosby i Jewgienij Małkin zdobyły dwie bramki w odstępie trzech minut.

"Kojoty" odzyskały prowadzenie po strzale Wolskiego w 36. minucie. To pierwszy, długo wyczekiwany gol polskiego napastnika w tym sezonie.

W końcówce drugiej części znów był remis - Chris Kunitz zdobył gola, gdy goście atakowali w przewadze liczebnej. Obaj bramkarze nie pozwolili się pokonać ani w trzeciej tercji, ani w dogrywce i rozstrzygnięcie zapadło dopiero w rzutach karnych. Nie wykorzystali ich m.in Wolski i Crosby. Jedynego gola zdobył dla "Pingwinów" Mark Letestu.

Wielką dramaturgię miał mecz Vancouver Canucks z Detroit Red Wings. Na początku trzeciej tercji Niklas Kronwall strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu i "Czerwone Skrzydła" prowadziły 4-3, ale gospodarze odpowiedzieli trzema bramkami i wygrali 6-4. Jednym z bohaterów był strzelec dwóch goli dla Canucks Manny Malhotra, który trafił do klubu z Vancouver aby wzmocnić ... defensywę. Pierwszą bramkę zdobył w osłabieniu, a drugą w przewadze, ustalając wynik meczu.

Bardzo dobry mecz w barwach obrońców Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks rozegrali Jonathan Toews i Patrick Kane. Obaj strzelili po dwa gole, Towes miał dwie asysty, a Kane dołożył jedną. Mimo tego Chicago potrzebowało rzutów karnych, aby pokonać Atlanta Thrashers (5-4).