Reklama

Reklama

Władze NHL przedstawiły zawodnikom nową ofertę

Władze NHL złożyły Związkowi Zawodowemu Hokeistów (NHLPA) nową propozycję, która ma zakończyć trwający od ponad dwóch miesięcy lokaut. Wcześniej przesuwano już kilkakrotnie termin rozpoczęcia rozgrywek. Pierwsze mecze odbędą się nie wcześniej niż 14 stycznia.

Zastępca komisarza ligi Bill Daly w lakonicznym komunikacie poinformował o przedstawieniu w czwartek nowej oferty, ale nie chciał podać szczegółów. Strony po raz ostatni zasiadły do stołu negocjacyjnego 13 grudnia.

Reklama

Planowo sezon miał się rozpocząć 11 października, ale tak się nie stało, co jest skutkiem lokautu ogłoszonego już 16 września z powodu braku porozumienia w kwestii podziału zysków.

W rozmowach uczestniczą właściciele 30 klubów, władze ligi oraz NHLPA. Głównym punktem spornym jest sposób rozdziału między stronami kwoty 3,3 miliarda dolarów wpływów za ubiegły sezon.

Zarząd NHLPA nie chce się zgodzić na obniżenie udziału hokeistów w zyskach z 57 do 46 procent, tłumaczonego przez kluby rosnącymi kosztami utrzymania drużyn. Zawodnicy wciąż nie chcą zejść poniżej progu 54,3 proc.

Wiadomo już, że nie odbędzie się co najmniej 625 meczów (50,8 proc.) regularnego sezonu.

Poprzedni lokaut w kanadyjsko-amerykańskiej lidze hokejowej miał miejsce w sezonie 2004/05.

Dowiedz się więcej na temat: NHL | lokaut | hokej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje