Winnipeg Jets objęli prowadzenie w Konferencji Zachodniej

W piątek w NHL hokeiści Winnipeg Jets pokonali we własnej hali Vegas Golden Knights 7-4 i awansowali na pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej. Wyprzedzili ekipę St. Louis Blues, która u siebie uległa Los Angeles Kings 1-4.

Jets po raz pierwszy w NHL pojawili się w sezonie 1979/80. Przez 17 lat zespół nie zdołał awansować do finału i z powodów ekonomicznych został przeniesiony do amerykańskiej Atlanty i zmienił nazwę na Trashers. Tamtejsi kibice wielkimi fanami hokeja się jednak nie okazali i po 12 latach drużyna wróciła do Winnipeg i starego szyldu.

Reklama

Po powrocie do Kanady Jets tylko raz awansowali do fazy play-off, ale szybko odpadli. Wiele wskazuje jednak na to, że dla klubu nadchodzą lepsze czasy. "Odrzutowce" wygrały w tym sezonie 16 z 26 meczów, a duża w tym zasługa m.in. Patrika Laine'a. 19-letni Fin, wybrany w ubiegłym roku z drugim numerem w drafcie, był najlepszym zawodnikiem meczu z Golden Knights.

Trzecia tercja zaczynała się przy wyniku 2-2, jednak w niespełna sześć minut Jets zdobyli trzy bramki. Laine, najbardziej wartościowy hokeista ubiegłorocznych mistrzostw świata, był autorem jednej z nich, a przy dwóch pozostałych asystował.

- Od początku meczu graliśmy bardzo dobrze. Nie przekładało się to jednak na gole, choć dogodnych okazji nam nie brakowało. Trzecią tercję zaczęliśmy natomiast wręcz doskonale - podkreślił Laine.

Na Wschodzie najlepsi są hokeiści Tampa Bay Lightning, którzy minionej nocy odpoczywali.

Wyniki piątkowych meczów NHL:

Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins     0-4

New York Islanders - Ottawa Senators     5-6

New York Rangers - Carolina Hurricanes   5-1

Colorado Avalanche - New Jersey Devils   1-2

Florida Panthers - San Jose Sharks       1-2

St. Louis Blues - Los Angeles Kings      1-4

Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights     7-4

Columbus Blue Jackets - Anaheim Ducks    4-2

Tabele NHL

EASTERN CONFERENCE
ATLANTIC DIVISION
Lp.zespółzw.por.dogr./karnegole zd.gole str.pkt
1.Tampa Bay1451745829
2.Toronto1460705128
3.Buffalo1262605626
4.Boston1163584925
5.Montreal1163666525
6.Ottawa983708121
7.Detroit992576520
8.Florida773545717
METROPOLITAN DIVISION
1.Columbus1262696326
2.NY Islanders1072635522
3.NY Rangers1082616422
4.Washington973636321
5.Carolina983535921
6.Philadelphia992637120
7.New Jersey892556118
8.Pittsburgh783606117
WESTERN CONFERENCE
CENTRAL DIVISION
1.Nashville1451674729
2.Minnesota1272655726
3.Winnipeg1152554524
4.Dallas1172585224
5.Colorado1064715924
6.Chicago885567021
7.St. Louis783565717
PACIFIC DIVISION
1.San Jose1173686425
2.Calgary1181626123
3.Vancouver10102677822
4.Anaheim895486520
5.Arizona991494819
6.Edmonton9101576619
7.Las Vegas9111566119
8.Los Angeles6121396113
Dowiedz się więcej na temat: Patrik Laine | Winnipeg Jets

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje