Reklama

Reklama

Wielka zmiana u sprzymierzeńca Putina! Pójdzie w ślady ojca

Jeden z ulubionych sportowców Władimira Putina zmienia profesje - przynajmniej na jeden dzień. Aleksandr Owieczkin hokeista NHL przebywa na urlopie w ojczyźnie i właśnie podpisał kontrakt na udział w jednym meczu piłkarskim z Dynamo Moskwą. To będzie specjalne spotkanie.

25 czerwca Dynamo Moskwa rozegra towarzysko-charytatywne spotkanie z ekipą influencerów. Już zapowiedziano, że na ten mecz oznaczenia na murawie zostaną zmienione, a wszystkie linie będę przeniesione "żywcem" z... hokeja na lodzie.

To wszystko by uczcić największą tego dnia gwiazdę, jaka będzie biegać po boisku za piłką. Aleksandr Owieczkin podpisał oficjalny jednodniowy kontrakt z Dynamem Moskwa, której już wcześniej był zawodnikiem, ale w sekcji hokeja na lodzie.

Aleksandr Owieczkin ma więcej goli niż Cristiano Ronaldo - twierdzą włodarze Dynamo Moskwa

Owieczkin zagra dla Dynama z numerem trzecim, tym samym którym niegdyś w tym samym klubie występował jego ojciec Michaił Owieczkin. O jego formę włodarze Dynama są spokojni. - Ma więcej goli nić Cristiano Ronaldo, mamy na dzieje, że to nie będzie jego ostatni mecz dla nas - stwierdził Pawieł Piwowarow, jeden z dyrektorów moskiewskiego klubu.

Reklama

Czytaj również: Draft NBA. Jeremy Sochan wybrany przez San Antonio Spurs!

Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie spowodowanej rosyjską inwazją Owieczkin należał do najbardziej krytykowanych sportowców świata. Wszystko ze względu na swoje bliskie kontakty z Władimirem Putinem. Pozostał niewzruszony i ani razu nie skrytykował działań politycznego przywódcy.

Co więcej, nie usunął ze swoich mediów społecznościowych obserwowanych przez miliony osób wspólnych zdjęć z Putinem, które nadal stanowią jego główną wizytówkę (tak zwane zdjęcie profilowe).

Czytaj także: Kolejny ukłon Wimbledonu w stronę Ukrainy. Uchodźcy wojenni wejdą za darmo

- Kibicuje klubowi Dynamo w każdej dyscyplinie, poza tym lubię też AK Bars Kazań - określił swoje sympatie piłkarskie Owieczkin, dodając także - Jestem fanem Barcelony i Leo Messiego.

Uwielbienie jednego z najlepszych strzelców NHL wszech czasów do Argentyńczyka jest ogromne - Jest na równi z Michaelem Jordanem i Waynem Gretzkym - powiedział Owieczkin o Messim, którego miał okazję spotkać i poznać podczas pobytu piłkarskiej reprezentacji.

Poza znajomością z Messim, słynny rosyjski napastnik wyznał, że jest znajomym z Wayne'em Rooneyem. Jak wypadnie debiut Owieczkina w futbolu? Słynny bramkarz hokeja na lodzie Władisław Trietjak nie ma złudzeń - Jest profesjonalnym sportowcem, będzie przynajmniej przyzwoicie - oznajmił.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL